Erkek estetiğinde Muhteşem Yüzyıl

Erkek estetiğinde Muhteşem Yüzyıl

Erkek estetiğinde Muhteşem Yüzyıl

05 Mart 2011, Cumartesi 11:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Estetik ve güzelliğin ikonu olan kadın 2011 yılında hemcinsleriyle değil, son zamanlarda artan talepleriyle estetik cerrahların kapısını çalan ve güzellik merkezlerini dolduran erkeklerle yarışacak. Daha sağlıklı, genç görünüm ve yakışıklı olma isteği günümüz erkeğinin estetiğe bakışını değiştiriyor. Sosyal çevresi, ekonomik durumu ve çeşitli meslek grupları bu talepleri arttırsa da artık her insan gibi erkeklerde daha güzele ulaşmayı hedefliyor. Kıyafetlerinde, saç modelinde, traş stilini değiştirmede tutucu olan erkek, kendisi için daha iyi fiziki bir görünüm sağlayacağını düşündüğü işlemlerde beklenenin aksine oldukça cesur davranabiliyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Eser Aydoğdu 2011 Erkeğin estetik trendlerini ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Günümüz erkeği diyetini, fiziki aktivitelerini ve ruh halini en elverişli şekilde tutma çabasında olmaktadır. Yaşam tarzını belirleyen erkekler daha sağlıklı ve hijyenik görünümü hedefliyor. Bu nedenle erkekler de 21.yüzyılda estetik cerrahide gelişen teknolojilerden faydalanıyorlar. Lazer epilasyon fazla olan tüylerden erkekleri kesin olarak kurtarabiliyor. Saç ekiminde mikro motor fue aleti harikalar yaratıyor. Erkekler sıkıntılarını çektikleri fazla yağlarından kurtulmak için de Liposuction’a başvuruyorlar.

Bahar aylarının yaklaşması nedeniyle koltukaltı botox uygulaması terlemeyi önlemek için uygulanacak işlemlerin başında yer alıyor. Erkek memesinde jinekomasti dediğimiz büyümeye bağlı yapılan operasyonlar da 2011’ in en fazla talep gören operasyonlarından olacaktır. Erkek için ciddi psikolojik problem olabilen jinekomasti operasyonu sonrası hızla özgüvenin kazanılabildiğini görebiliyoruz. Erkeklerin liposuctionla göbek bölgesinden alınan fazla yağlardan kurtulmuş olması sportmen vücut hatlarını tekrar geri kazanmasını sağlayacaktır. Saç problemi yaşayanlar da saç ekimi ile görünümlerine farklılık katacaklardır. Fakat ameliyatlar için en önemli detay zamanlamadır. Doğru zamanlama ile işin uzmanına başvurmanız gerekiyor.

Görüntüsünden memnun olan erkeğin, kendisine olan özgüveni de tam olacağı için; 2011 yılı mutlu, sağlıklı ve yakışıklı erkeklerin yılı olacaktır diyebiliriz.
 

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çiftler arasında cinselliğin bitmesinin 12 nedeni