Erol Bulut yabancı sınırı hakkında fikirlerini açıkladı

Alanyaspor teknik direktörü Erol Bulut, Alanya HEP Üniversitesi’nde öğrencilerin sorularını yanıtladı. Yabancı futbolcuya sınırlama getirilmesine karşı olduğunu söyleyen Erol Bulut, sınır olmaması gerektiğini belirtti.

29 Aralık 2019, Pazar 15:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Erol Bulut, Alanya HEP Üniversitesi'nde öğrencilerle bir araya geldi. Şampiyonlukla ilgili soruya "Hedefimiz elbette şampiyon olmak. Kulübün ve teknik direktörün hedefinde her zaman şampiyon olmak vardır. Takımımın şu anki performansından memnunum.

Pozisyon anlamında, gol beklentisi olan takımlar içinde şu an ilk 2’nin içerisindeyiz. Pozisyonları değerlendirseydik Sivas’ın pozisyonunda biz olabilirdik. Şampiyonluğu konuşmak için henüz çok erken. Ligde ilk 8’de olmak istiyoruz" cevabını verdi.

Devre arası transfer dönemiyle ilgili "Takımımıza 2 transferle takviye yapacağız. Sağ bek pozisyonunda bir problemimiz yok ama hücum anlamında 2 transfer olacak" diye konuştu.

"VAR, Anadolu takımlarının yararına"

"VAR, Anadolu takımlarının yararına"

Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi ile ilgili tartışmalara da değinen Erol Bulut, "VAR sisteminin özellikle Anadolu takımlarına katkı sağladığını düşünüyorum. VAR sisteminde ofsayt pozisyonlarını çok iyi takip ediyorlar. Ofsayttan gol pozisyonları VAR sistemi ile tespit edilmeseydi, Anadolu takımları bu konuda büyük acılar çekecekti.

Ancak VAR sisteminde bazen de verilmesi gereken kırmızı kartlar olsun, fauller olsun, penaltılar olsun verilmiyor. Biz bunu Beşiktaş maçında yaşadık. 2-0 kaybetmemize rağmen ilk yarıda Burak’ın kırmızı kart görmesi gerektiğini düşünüyorum. 2’nci yarıda Atiba’nın ceza sahası içerisinde elle pozisyonu kesinlikle kırmızı kart ya da penaltı olması gerekiyordu" dedi.

"Yabancı sınırıyla alt yapının alakası yok"

"Yabancı sınırıyla alt yapının alakası yok"

Erol Bulut'un en can alıcı açıklaması ise yabancı sınırıyla ilgili oldu. Bulut, "Yabancı sayısının artması konusuna gelince bence serbest olması gerekiyor. Bu durumun alt yapı ile hiçbir alakası yok. Genelde oraya bağlıyorlar. Alttan futbolcu yetişmiyor diyorlar. Alt yapı ile yabancı sayısı arasında hiçbir bağlantı olmadığını düşünüyorum.

Alt yapı için doğru çalışma ve doğru sistem kurulması gerekiyor. Yabancı da getirsen yerli bir futbolcudan daha iyi olmalı.

Aldığım yabancı futbolcu yerli futbolcunun üstünde bir performans göstermiyorsa yabancıya gerek yok. İngiltere bunu iyi yapıyor. Orada genelde Avrupa pasaportu olan kişiler, yüzde 70 milli takımda futbolcuların iyilerini alıyor. Belki öyle bir kıstas getirilebilir. Yerli futbolcumuz da daha fazla çalışıp, daha fazla sorumluluk alması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kayserispor bu sezonki 4. teknik direktörünü arıyor: Hedef Robert Prosinecki