Eşini öldürdüğüne inanmadılar

Eşini öldürdüğüne inanmadılar

Antalya'da eşini başka bir erkekle yakaladığı eşini 13 yerinden bıçaklayarak öldüren Mehmet Kalay'ın ilk duruşmasında yakınları cinayete inanmadı

05 Kasım 2009, Perşembe 17:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Emekli tapu müdürü Mehmet Kalay, geçen 28 Mayıs'ta Güllük Caddesi, Güldal Apartmanı 7'nci kattaki evine geldiğinde, içeride eşi Nursel Kalay ile arkadaşı Erol Akçan'ı birlikte gördü.

Erol Akçan'ı evden çıkarttıktan sonra eşiyle tartışan Mehmet Kalay, eline geçirdiği bıçakla karısını öldürdü. ‘Kasten adam öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Mehmet Kalay, bugün Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ikinci kez hakim karşısına çıktı.

ÖLEN KADIN 19 YIL ÖNCE İLK EŞİNİ ÖLDÜRMÜŞ

Bugünkü duruşmada Kalay’ın yakınları dinlendi. Nursel Kalay'ın da, 19 yıl önce ilk eşi kadın doğum uzmanı İbrahim Gürbüz’ü kendisini aldattığı için öldürdüğünü ve bir süre hapiste kaldığını belirden Mehmet Kalay'ın şunları söyledi: “Nursel Alkol almadığı zaman hanımefendi gibi davranır.

Ancak alkol aldığı zaman küfürbaz ve saldırgan oluyordu. Çok kez Mehmet Bey'in kafasını yardı. Mehmet Kalay çok korkaktır, tavuk bile öldüremez. Böyle bir şeyi duyduğumuzda çok şaşırdık.” Duruşma, gelmeyen tanıkların dinlenmesi için 25 Kasım'a ertelendi.

Teslime TOSUN/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dibeybe: Türkiye'nin kalıcı ateşkese yönelik desteğinden dolayı müteşekkiriz