Ev ve çeyiz teşviğine rekor talep

Devlet, 2016’da başlatılan ‘konut hesabı’ uygulaması kapsamında, şimdiye kadar konut sahibi olamamış ailelerin, ilk defa ev sahibi olabilmelerini teşvik ediyor. Yani ‘konut hesabı’ açıp 3 yıl düzenli ödeme yapana, konut alım tarihindeki birikimin yüzde 25’ine kadar katkı ödüyor

26 Kasım 2018, Pazartesi 08:30
A A
Ev ve çeyiz teşviğine rekor talep

Devlet katkısında üst limit 20 bin TL. 27 yaşından önce evlilik hazırlığı yapan da bankada ‘çeyiz hesabı’ açtırabiliyor.

En az 3 yıl bu hesaba düzenli ödeme yapan, evlendikten sonra 6 ay içinde başvurarak devlet katkısı alıyor. devlet katkısında üst limit 7500 lira.

BANKANIZA BAŞVURUN

Yardımı alabilmek için bankanızın şubesine başvurmanız gerekiyor. Ayrı ayrı ‘konut’ ile ‘çeyiz’ hesapları açmalısınız ve bu hesaplara ödemenizi 3 yıl boyunca düzenli olarak yapmalısınız.

‘Çeyiz hesabı’nda bu yıl eylül ayı itibarıyla 22 bin kişinin 67 milyon TL, konut hesabında ise 15 bin kişinin 105 milyon TL mevduatı birikti. Bu kişilere destek ödemesi ise 2019’da yapılacak.

7500 lira: Çeyiz hesabında azami devlet katkı tutarı

20 bin lira: Konut katkısı

55 bin lira: Çiftler bu imkanlardan ayrı ayrı yararlanırsa alacakları tutar

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.