Evde spor yaparken ihtiyacınız olan ürünler ve ilham alabileceğiniz influencer'lar...

Malum corona virüsten korunmak için hepimiz evlerimize kapandık haliyle hareket alanımız da kısıtlandı. Ama evdeyiz diye kendimizi bırakmamalıyız, şimdi tam spor yapma vakti! Evet biliyorum evde spor yapmak için gerekli motivasyonu sağlamak her zaman kolay olmuyor. Ama küçük bir alışveriş listesi ve ilham aldığım influencer hesaplarıyla ben gerekli motiveyi sağladım. İşte benim küçük listem ve sizin de ilham alabileceğiniz her gün düzenli spor yapan influencer'lar... Elif Bayram/ elif.bayram@posta.com.tr

19 Mayıs 2020, Salı 10:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Öncelikle yapmanız gereken şey vücudunuz için doğru egzersizi bulmak ve bunu kendinize göre ayarlamak. YouTube'da ya da Instagram'da birçok egzersiz bulabilirsiniz. Ama burada mühim olan bu egzersizleri kendinizi zorlamadan yavaş yavaş başlayıp gün geçtikçe artırarak yapmanız.

Seçtiğiniz egzersize göre ihtiyacınız olan spor ürünleri de değişecektir. O yüzden ben buraya genel birkaç tane spor ürünü ekleyeceğim, fikir olması açısından. Seçim size kalmış.

Delta yoga matı: Ben birkaç tane mat denedim ve içlerinden en memnun kaldığım Delta'nın matı oldu. Renk seçenekleri bol, neredeyse bütün online alışveriş sitelerinde var. Fiyatı da 50 liradan başlayıp 150 liraya kadar çıkabiliyor matın kalınlığına veya inceliğine göre.

Busso 5 Kg vinly kaplı dambıl: Dambıl seçerken sadece yorumlara baktım ve Trendyol'da en çok yıldızı alan da buydu. Rahatça kullanabileceğiniz bir ürün, yine ağırlığını kendi ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. Tabii fiyat da seçeceğiniz ağırlığa ve adede göre değişiyor. Bunun fiyatı şu anda 70 TL civarında.

Revoflex MultiFlex tekerlekli egzersiz spor aleti mekik sehpası: Ben bunu birkaç sene önce BİM'de görüp almıştım. Açıkçası plastik ve çok da kaliteli değil ama başlangıçta sizi iyi idare ediyor. Egzersizlere alışana kadar da sizin için iyi bir seçenek olabilir. Online satış sitelerinde var. Fiyatı da 30 TL civarında. Ben çok daha ucuzu almıştım BİM'den laf aramızda :)

Delta pilates seti: Pilatese başlamayı düşünüyorsanız ya da yapıyorsanız böyle bir set almak da mantıklı olabilir. Bir seferde bütün ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz. Bu setin fiyatı da 200 TL civarında. Yine online satış siterlerinde rahatça bulabileceğiniz bir set.

Şimdi gelelim işin en cafcaflı kısmına. Spor yaparken mutlaka spor kıyafetlerinizi giymelisiniz. Çünkü bu sizi hem moda sokar hem de motivenizi artırır. Ben Instagram'da takip ettiğim influencer'lardan olan Simla CanPolat, Hazal Yüceer ve İrem Akdemir'in evde egzersiz yaparken giymeyi tercih ettiği kıyafetleri çok tatlı buldum.

Zeynep Özkaya

Zeynep Özkaya

Bu arada yukarıda saydığım isimlerin arasında Sihirli Annem dizisinde Çilek olarak tanıdığımız Zeynep Özkaya da var. Ama o spor motivasyonumun yüzde seksenini sağlayan bir isim olduğu için ondan ayrı bahsetmek istedim. Her gün düzenli spor yapıyor, her gün egzersiz öncesi ve sonrası fotoğraf paylaşıyor. Faydalandığı egzersiz videolarının linkini veriyor. En sevdiğim kısım ise her gün yeni bir spor kombiniyle karşımıza çıkıyor. Bu açıdan takip etmekte fayda göreceğiniz biri :)


***Zeynep'in giydiği spor kıyafetleri her gün değişiyor. Bu üstündekiler nereye ait bilmiyorum ama genelde tercih ettiği markaların başında Trendyol geliyor.

İrem Akdemir

İrem Akdemir

Her gün düzenli spor yapmaktan bahsetmişken bu isimlerin arasında tabii ki İrem Akdemir de var. O da günlük rutinlerini sık sık Instagram hesabından paylaşan biri ve o da spor kıyafetlerini giyip egzersiz yaptığında daha çok motive olduğunu söylüyor.


***İrem'in üstündekiler Oysho'ya ait.

Simla Canpolat

Simla Canpolat

Ritüelim, ritüelin, ritüellerimiz... Bu konuda en istikrarlı isimlerden biri de Simla Canpolat. Yüz bakım ritüeli, spor ritüeli, a'dan z'ye her şey var. Kısa bir süre önce hepimizin Instagram'da Dalgona kahve storylerine maruz kalmamızı sağlayan isim ayrıca da kendisi :)


***Simla'nın giydiği spor sütyeni Jerf marka, fiyatı ise 80 TL civarında.

Hazal Yüceer

Hazal Yüceer de sık sık spor kombinlerini Instagram hesabından paylaşıp, onları nereden aldığına dair linkler veren isimlerden. Yani benim en sevdiklerimden :)


Siz de bu isimlerin hesaplarını takip edip motive olabilir, bol bol alışveriş yapabilir ve en önemlisi de sporunuzu düzenli olarak yapabilirsiniz.


***Hazal'ın üstündekilerin markası gymwolves. Hem kendi sitesi var hem Trendyol'da satışı var. Alt ve üst ayrı olarak 120 TL civarında satılıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jean tulum modası: Fahriye Evcen mi, Sinem Ünsal mı, Aslı Enver mi yoksa Ceylan mı?