Eyüp Tosun'dan ilk kitap: Kör Islık

İnsana ve doğaya ait olan her şey kendine yeni bir ifade alanı yaratıyor Kör Islık’ta. Tefrika Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan kitap, okurlarıyla tanışmayı bekliyor

15 Mart 2018, Perşembe 12:04
A A
Eyüp Tosun'dan ilk kitap: Kör Islık
Edebiyat dünyasına Tefrika Yayınları'ndan çıkan 'Kör Islık' adlı öykü kitabıyla giriş yapan Eyüp Tosun, okurları selamlıyor.
Eyüp Tosun, mekânla birlikte hareket eden duygulara, seslere ve karakterlere hayat veriyor. Kör Islık, beklemenin de varmak olduğunun altını çizen bir ilk kitap.

"Mekan benim kıyafetim gibi. Merdivenlerin eskiyen yanlarını bile bilirim. İnsan nereye basarsa orası kıymetli oluyor. Yara da öyle, nerene gelirse orası kıymetli. Şifa. Metruk dil. Yabancılık. Kesik bir dil türetti modern hayat. Dili-miz yaraymışçasına eksiltili sözcükler. Islıklar körleşti. Hatırlamak namümkün! Hepinizin öksürüşünü biliyorum.Ses dalgalarınız ciğerinizi ele veriyor. Beton sevmeyin, mezarda bile! Çünkü yılan ve haşere için engel yok, korkmayın. Ölüm. Herkese eşit. Sabır, yok kimsede!"

Yazar: Eyüp Tosun
Yayınevi: Tefrika Yayınları
Türü: Hikâye
Baskı yılı: 2018
Sayfa: 128
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.