Facebook karını katladı

Facebook yılın üçüncü çeyreğinde net karını geçen senenin bu dönemine göre yüzde 79 arttırdı

02 Kasım 2017, Perşembe 00:25
A A
Facebook karını katladı
Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden Facebook, York borsasının kapanmasının ardından, bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı.

Facebook'tan yapılan açıklamada, şirketin net karının bu yılın üçüncü çeyreğinde 4,7 milyar dolara ulaşarak geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 79 artış kaydettiği belirtildi. Şirket, 2016'nın temmuz-eylül döneminde 2,63 milyar dolar net kar elde etmişti.


AYLIK KULLANICI SAYISI 2 MİLYARIN ÜZERİNDE


Açıklamada, Eylül 2017 itibarıyla Facebook'un günlük aktif kullanıcı sayısının 1,37 milyar olduğu ve bu sayının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artış gösterdiği bildirildi.

Ayrıca, 30 Eylül itibarıyla Facebook'un aylık aktif kullanıcı sayısının 2,07 milyara ulaştığının kaydedildiği açıklamada, bu sayının yıldan yıla yüzde 16 yükseldiği bilgisine yer verildi.

Facebook'un olumlu gelen bilançosunun ardından, şirketin hisseleri York borsasının kapanmasının ardından gerçekleşen sınırlı işlemlerde yüzde 1,9 değer kazanarak 186,10 dolara kadar yükseldi.

Analistler, beklentilerin üzerinde gelen bilanço rakamlarının şirketin hisselerine asıl yansımasının yarın sabah York borsasının açılmasıyla geleceğine dikkati çekti. 
Sıradaki haber yükleniyor...