Fatih Terim, 2000 UEFA Kupası anısına 20 yıl önceki Fatih Terim'e mektup yazdı

UEFA Kupası zaferinin 20. yılını kutlayan Galatasaray'da Fatih Terim, unutulmaz başarıyı kendisinin 20 yıl önceki haline mektup yazarak andı. Fatih Terim'in günün ilk saatlerinde paylaştığı videonun sonunda, mektubun devamının geleceği not düşülmüştü ve ikinci bölüm geldi. Video serisi devam edecek. İşte o mektup.

17 Mayıs 2020, Pazar 10:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

"Sana 66 yaşındayken yazıyorum"

Sevgili Fatih, Akşam saatlerinde hayallerinin takımı, vazgeçilmezlerinden biri olan Galatasaray'ın başında, bugüne kadar Türkiye futbol tarihindeki en büyük maça çıkacaksın. Rakibiniz Arsenal, İngiltere'nin en kuvvetli takımlarından biri ve açık konuşalım, dünyadaki birçok kişiye göre bu akşamın favorisi Arsenal. Size pek şans tanınmıyor. Bu mektubu sana, 66 yaşında, futbolun içinde kendisine 20 yıl daha tecrübe katmış ve birçok başarıda payı olan bir futbol insanı olarak yazıyorum fakat senin aklında tabii ki akşamki maçın sonucu var.

"Biliyorum, heyecandan uyuyamıyorsun"

"Biliyorum, heyecandan uyuyamıyorsun"

Biliyorum, o kadar merak ediyorsun, o kadar heyecanlısın ki, saat gece yarısını geçmiş olsa dahi, birazdan yerinden kalkıp, yardımcılarınla beraber muhtemel tüm senaryoları bir kaç kez daha konuşacak ve uyuyamayacaksın. Sana bir sır vereyim, oyuncuların da uyumuyor. Şu an, 10-12 kişi bir arada, onlar da aynı senin gibi biliyorlar ki, akşam sahada ne olursa olsun, inancını kaybetmeyen bir takım olacak.

"Türkiye'ye bir kupa daha gelmedi"

"Türkiye'ye bir kupa daha gelmedi"

Tamam, 3 sene şampiyon oldular da Avrupa'da ne oldu sesleri, eleştiriler, yorumlarla birbirine girmiş durumda. O zamanlar Avrupa'da her sene Türkiye'den başka takım şampiyon oluyor ya, sesler ondan. Merak ediyorsan söyleyeyim, Galatasaray ile Şampiyonlar Ligi'nde çok yaklaşacak olsanız dahi, 2000'den sonra bir kupa gelmedi Türkiye'ye.

"Bu yaşta hala motive olmanın sebebi bu"

"Bu yaşta hala motive olmanın sebebi bu"

Peki bu eleştirilerin nedeni ne? Anlam veremiyor musun, her kazandığında bitecek mi sanıyorsun? Hayır, bu baskı ve başarı için verilen mücadele asla sona ermeyecek ama içten içe biliyorsun ki, seni 20 yıl sonra da ayakta tutacak ve motive edecek en önemli unsurlardan biri bu.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mustafa Cengiz geçirdiği beyin ameliyatının ardından taburcu oldu