Fatih Terim-Burak Elmas görüşmesinin detayları öğrenildi: Ne oldu da fikrin değişti?

Galatasaray'da dün akşam sürpriz bir gelişme yaşanmış ve Fatih Terim'le yollar ayrılmıştı. Olağanüstü toplanan yönetim kurulu ve başkan, Fatih Terim'i de toplantıya davet etmişti. Başkan Burak Elmas'la görüşen Terim'in görevine son verildi. O görüşmenin detayları öğrenildi.

11 Ocak 2022, Salı 10:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet'ten Nevzat Dindar'ın özel haberinde, Galatasaray'daki sürpriz ayrılığı getiren görüşmenin iç yüzüne değinildi.

Nef Stadı’nda 12.00’da başlayan yönetim toplantısı sırasında, Terim 12.45’te kulübe geldi. Fatih Terim ile ayrı bir odada görüşen Başkan Burak Elmas, kısa süren bir selamlaşma faslının ardından söze girdi.

“Hocam teknik heyette değişiklik yapmaya karar verdim. Ya başkan yardımcısı olarak yanıma gel ya da Sportif AŞ’de yönetici ol. Sen Galatasaray’ın futbol aklısın. Senin burada olman lazım ama saha kenarında olmanı istemiyorum” diyerek kararını Terim’e bildirir.

Bunun üzerine Fatih Terim, “Ben ömrüm boyunca sahada oldum, bundan sonra da böyle olması gerekiyor. Daha bir hafta önce size olan güvenimi ve projemi açıkladım. Siz de desteklediğinizi söylediniz. Ben üç kere geldim, elinizi rahatlatayım dedim. Şimdi ne oldu da fikrin değişti? Ama siz başkansınız, her türlü kararı alabilirsiniz. Bana da buna saygı duymak ve uymak gerekir” diyerek sözlerini sürdürdü.

İkili arasındaki bu ayrılık konuşması sonrasında Burak Elmas söz alarak, “Hocam, sözleşmenizden doğan ne tazminat varsa yerine getireceğiz. Hiç merak etmeyin bunların hepsini halledeceğiz” dedi.

Bu sözler karşısında hiddetlenen tecrübeli teknik adam, “Bu söylediğinizi size yakıştıramadım. Ben bunu hakaret sayarım. Benim Galatasaray’dan beş kuruş talebim olmaz” diyerek, hemen oradan ayrıldı. Terim’in daha görüşme olmadan, bazı yöneticilerin, “Yolları ayırdık” diye birilerine mesaj atmasından rahatsız olduğu ifade edildi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünal Aysal'dan Fatih Terim ayrılığına şok yorum: Hocalık süresi çoktan geçmişti