F.Bahçe'ye kötü haber: Hiçbir yere gitmiyorum!

Fenerbahçe'de zorunlu satın alma opsiyonu ile takıma katılan ve 6 milyon euro ödenen Samatta, satılmak isteniyordu. Olabildiğince az zararla elden çıkarılmak istenen Samatta, gelen teklifleri reddetti.

04 Temmuz 2021, Pazar 12:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fenerbahçe'de Samatta sıkıntısı yaşanıyor. 6 milyon euro'ya satın alınan Tanzanyalı oyuncu, 4-5 milyon euro civarına satılmak ya da zorunlu satın alma şartıyla kiralanmak istiyordu. Özellikle Belçika'da piyasası olan oyuncu için eski kulübü Genk devredeydi. Ancak Samatta'dan kötü haber geldi.

Fenerbahçe'den ne kadar kazandığı resmi olarak açıklanmasa da 2 milyon 750 bin euro aldığı iddiaları olan oyuncu, gelen tekliflerin düşük olduğunu açıkladı. Samatta, "Belçika'dan gelen teklifler benim beklentilerimi şimdilik karşılamıyor. Bundan sonra tüm konsantrasyonumu Fenerbahçe için vereceğim. Hiçbir yere gitmiyorum, buradayım" dedi.

Genk'le beraber Lens'in de istediği Tanzanyalı oyuncu için Fenerbahçe ayrılıkta ısrarcı olursa, muhtemelen maaşının bir bölümünü ödemek durumunda kalacak. Resmi olarak açıklanmayan ancak 2 milyon 750 bin euro yıllık kazancı olduğu öne sürülen Samatta, bir önceki kulübü Aston Villa'dan ise net 1 milyon 300 bin euro kazanıyordu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe Ozan Tufan'a gelen teklifi düşük de olsa değerlendirebilir