Fenerbahçe Boupendza ile ilgilenmediğini açıkladı

Hataysporlu Aaron Boupendza'nın adı bir süredir Fenerbahçe ile anılıyor. Hatayspor başkanı ve yöneticileri, Fenerbahçe'nin teklifini açıklamış ve Ali Koç'un daha bonkör olacağına inandıklarını da söylemişlerdi. Ancak Fenerbahçe'den beklenmedik bir cevap geldi. Sarı lacivertli ekip Boupendza ile ilgilenmiyor.

14 Mart 2021, Pazar 10:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hürriyet'ten Süleyman Arat'ın haberine göre, Süper Lig'de Hatayspor forması ile fırtına gibi esen Boupendza'nın adı Fenerbahçe ile anılırken sarı lacivertli yetkililerinden "ilgilenmiyoruz" mesajı geldi.

Hatayspor cephesinden geçtiğimiz haftalarda yapılan ‘Boupendza’yı Türkiye’de kalacaksa Fenerbahçe’nin almasını isteriz’ açıklamasından sonra bu transferin gündemde olduğu her platformda konuşulmaya başlamış, taraftarlar önümüzdeki yılın kadrosunda Boupendza’yı şimdiden görmeye başlamıştı.

Özellikle önümüzdeki Milli maç arasında Hatayspor’un yeni stadının açılışına Fenerbahçe’nin katılması ve açılış maçını Hatayspor Fenerbahçe’nin oynayacak olması da bu transferin bitmesinin bir delili olarak görülmüştü.

Ancak görüşü alınan Fenerbahçeli bir yetkili “Boupendza ligimize renk katan önemli bir golcü. Ancak biz Fenerbahçe olarak bu oyuncuyla kesinlikle ilgilenmiyoruz. Ayrıca telaffuz edilen 8-10 milyon Euro gibi bir rakamları hiçbir futbolcuya vermeyi düşünmeyen bir yapımız var.

Bu nedenle milli arada oynanacak stat açılış maçının futbolcu transferiyle hiçbir alakası bulunmamaktadır. Hatay’a iki kulüp arasındaki iyi ilişkilerin ve dostluğun pekişmesinden başka bir gidiş amacımız yok” dedi.

Hatayspor Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ''Fenerbahçe ile Hatayspor arasında Boupendza ile ilgili bir anlaşma yok. Temenniler var. İki tarafı da tatmin edecek bir ortam olursa anlaşma olabilir. Anlaşma konusu konuşulmadı.

Fenerbahçe kongre üyesiyim. Boupendza konusunda Fenerbahçe'den destek bekliyorum. Herkes 10 verirken, Fenerbahçe 12 verirse mutlu oluruz. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bizim Fenerbahçe sevgimizi Hatayspor'un menfaatine kullanacaktır. Bonkör olacaktır'' demişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'nin yeni golcüsü Joshua King olacak