Fenerbahçe'de Erol Bulut da ayrılmayı istemiş!

Fenerbahçe sancılı bir sürecin sonunda Erol Bulut'la yollarını ayırdı. Dün, akşam saatlerinde resmi siteden yapılan açıklamayla ilan edilen kararın ardından Erol Bulut tesislerden son kez ayrıldı. Ayrılığın ardından ortaya çıkan bazı detaylar ise durumun ne kadar zor olduğunu ortaya koydu. Hürriyet'ten Süleyman Arat, o detayları yazdı...

26 Mart 2021, Cuma 10:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hürriyet gazetesinden Süleyman Arat'ın haberinde bahsettiği detaylardan bir bölüm şöyle:

Saatler 18.29’u gösterirken sarı lacivertli kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada, teknik direktör Erol Bulut ile yolların ayrıldığı duyuruldu.


Bulut’un yerine sportif direktör Emre Belözoğlu’nun getirildiği belirtilerek, “Sezonun geri kalan haftalarında, yönetim kurulumuzun almış olduğu kararla, sportif direktörümüz Emre Belözoğlu futbol takımımızın teknik sorumlusu olarak görev yapacaktır” bilgisi verildi.

Bu kararın perde arkasın perde arkasında Fenerbahçe Yönetim Kurulu ile teknik direktör Erol Bulut’un karşılıklı rahatsızlıklarının yattığı belirtildi.
Sarı lacivertli yönetim, bu sezon yapılan 22 transfere karşın takımın gerek sahada gerekse skor tabelasında hedeflerin çok gerisinde kalması nedeniyle Bulut’tan memnun değildi.

Fenerbahçe yönetiminin ‘sportif başarısızlık’ gerekçesiyle yolları ayırma kararı aldığı teknik direktör Erol Bulut’un da bazı konularda rahatsızlıkları olduğu belirtildi. Çalışma koşullarından memnun olmayan Bulut’un, bu konudaki düşüncelerini yakınlarına ifade ettiği bildirildi. Bulut’un ayrıca kulüp içinden bazı yetkililerin kendisini dışarıda eleştirmesinden de büyük rahatsızlık duyduğu kaydedildi.

Erol Bulut, dün saat 16.00’da yapılan antrenmana çıkmadı. İdmandan önce Samandıra Can Bartu Tesisleri’ne gidip futbolcularla toplantı yapan Bulut, kısa bir veda konuşmasının ardından hepsiyle tek tek kucaklaşıp vedalaştı.

Bulut’un “Hakkınızı helal edin” diyerek vedalaştığı toplantıda sportif direktör Emre Belözoğlu’nun da bulunduğu belirtildi. Bulut-Belözoğlu ikilisinin bir süre baş başa sohbet edip çay içtiği, ikilinin arasında herhangi bir gerginlik olmadığı bildirildi.

Fenerbahçe'de sezon sonuna kadar teknik sorumlu olarak görev yapacak olan Emre Belözoğlu’nun yardımcılıklarını Mehmet Aurelio ile Volkan Demirel yapacak. Belözoğlu’nun ‘teknik sorumlu’ unvanıyla çalışacak olmasının sebebi, Süper Lig’de takım çalıştırmak için şart olan ‘Pro Lisans Teknik Direktör Diploması’ sahibi olmaması.

Emre Belözoğlu ‘Fenerbahçe Teknik Sorumlusu’ unvanıyla ilk antrenmanına bugün çıkacak. Milli aradan sonraki ilk maçta da takımın başında kulübede Emre olacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakasetas attığı golle İspanya'dan 1 puan getirdi