Florentino Perez: Gerekirse kendi Dünya Kupası turnuvamızı yaparız

Avrupa Kulüpler Birliği 12 kurucu takımla resmen kuruldu ve Avrupa futbolu 1992 yılından sonra bir kez daha kökten değişti. UEFA ve birçok paydaşı ise buna karşı bir bildiri yayımladı. Bu durumda UEFA'nın öncülük ettiği Avrupa Şampiyonası ve FIFA'nın önderlik ettiği Dünya Kupası gibi turnuvalar tehlikede. Ancak Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Florentino Perez oldukça iddialı.

19 Nisan 2021, Pazartesi 09:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Avrupa Kulüpler Birliği, Real Madrid Başkanı Florentino Perez ve Juventus Başkanı Andrea Agnelli önderliğinde kuruldu. 12 takımla kurulan lige daha sonra 3 kalıcı takım daha katılacak.

Bu takımlar Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham Hotspur, Milan, Inter, Juventus, Atletico Madrid, Barcelona, Real Madrid, Bayern Münih, Leipzig ve Porto.

UEFA'nın işbirlikçileri ​​​​​​​olan İngiltere Futbol Federasyonu, İngiltere Premier Lig, İspanya Futbol Federasyonu, La Liga, İtalya Futbol Federasyonu ve Serie A yönetimleri, ortak bir bildiri yayımlayarak bu projeye karşı çıkmıştı.

Kurulan ligin yerel liglerde nasıl bir karşılık bulacağı henüz bilinmiyor. Ancak Avrupa Süper Ligi'ne katılacak takımlarda oynayan oyuncuların Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası'na katılamaması gibi bir ihtimal belirdi. Oyuncular men edilme durumu ise yeni organizasyonu korkutmuyor.

Real Madrid Başkanı ve Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Florentino Perez, "Eğer bu turnuvaya katılan oyuncuların 2022 Dünya Kupası'na katılmasına izin verilmezse, kendi Dünya Kupası turnuvamızı yaratırız, büyütecek bir şey yok" dedi.

Manchester United'ın sahibi olan Glazer ailesinden Joel Glazer ise Avrupa Süper Ligi Başkan Yardımcısı seçilmişti. Joel Glazer, "Avrupa Süper Ligi, dünyanın en iyi takımlarını ve oyuncularını bir araya getirerek, Avrupa futbolu için yeni bir sayfa açacak ve futbol piramidine daha geniş bir finansal destek sağlayacak" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Medipol Başakşehir:1 Fenerbahçe: 2 (Maç sonucu)