Florentino Perez: Talep olursa maçlar 90 dakikadan daha kısa sürebilir

Avrupa Süper Ligi'nin başkanı ve Real Madrid başkanı Florentino Perez, futbolun yeniden izlenilebilir bir ürün olması için gereken her şeyi yapacaklarını söyledi. 4 milyar potansiyel izleyiciye ulaşmak için çabaladıklarını söyleyen Perez, gençleri maçlara çekmeyi hedefliyor.

20 Nisan 2021, Salı 12:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İspanyol spor kanalı Chiringuito'ya konuşan Florentino Perez, UEFA'ya cevap verdi ve yeni sistemlerindeki planları açıkladı. Perez, öncelikle bir ABD bankasının 6 milyar dolarlık fonlama yapacağını söyledi ancak isim vermedi. Bu bankanın ise JP Morgan olduğu biliniyor.

Perez, sözlerine şöyle devam etti:

Ekonomik anlamda sıkıntı yaşıyoruz ve gelirlerimiz azaldı. Artık gençler de futbolla ilgilenmiyor. Bu oyunu ayağa kaldırmak için bunu yapmamız gerekirdi. Sonuçta UEFA'nın kuklası değiliz. Real Madrid, pandemi döneminde 400 milyon Euro kaybetti. Bir çözüm üretmek zorundaydık. Bunun tek yolu, rekabeti artıran maçlar. 

Bu nedenle Şampiyonlar Ligi yerine Süper Lig'i inşa ettik. Televizyon gelirlerinden başka gelir olmayınca dünyanın en büyük kulüplerinin aralarında oynadığı maçları insanlara izletmek istedik. Gençler maçların çok uzun sürdüğünü söylerse, belki de sürenin bir kısmını kesmemiz gerekecek, bilmiyorum.

Önümüzdeki 20 yılı kurtarmamız gerekiyor, gelirlerimiz çok düştü ve durumumuz trajik seviyelerde. Bu sezon bizi Şampiyonlar Ligi'nden men edemezler. Yerel liglerden bizi men edemezler. Futbolcuların da milli takımlara alınmaması gibi bir durum söz konusu bile olamaz.
Bunları çok net şekilde söylüyorum. UEFA, Şampiyonlar Ligi'nde 2024 yılı için değişiklik yapmaya karar verdi. Biz bu tarihe kadar ölürüz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'de Ozan Tufan 9. asistine imza atarak rekor kırdı