Frankfurt Otomobil Fuarı

Frankfurt Otomobil Fuarı

13 Eylül 2011, Salı 15:25
A A

Dünya otomotiv sanayisinin en büyük ve en etkin fuarlarından biri olan Frankfurt Otomobil Fuarı kapılarını 64’üncü kez dünya basınına açtı.

İki yılda bir Paris Otomobil Fuarı ile dönüşümlü olarak düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı 15-25 Eylül arasında 10 gün boyunca yüz binlerce otomobilseveri ağırlayacak.

64. kez düzenlenecek olan ve hayli geniş bir alanda kurulan Frankfurt Fuarı’nın bu yılki sloganı ise "Gelecek standart olacak" şeklinde belirlendi.

Özellikle fuar bu yıl ev sahibi Alman markalarının "elektrikli otomobil" gösterilerine sahne oluyor. Bir çok Avrupa ülkesinde yaşanan ekonomik krizin gölgesinde yapılan fuarda 100’e yakın yeni model görücüye çıkıyor.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkacak otomobilden bazıları ise Alman üretici Audi, Urban Concept adını verdiği elektrikli şehir otomobilinin konsept halini fuarda sergiliyor.

Fuarda, Toyota, çevreci teknolojilerin öncüsü Prius’un başarısının verdiği güç ile Prius Ailesi’nin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. 2012 yılında pazara sunulması planlanan Prius Plug-in Hybrid, Prius ve 3.nesil Prius’taki yeniliklerle en ileri hibrid teknolojisine sahip tam bir model gamını ilk defa sunuyor.

Diğer yandan Toyota, FT-86 II konsept modelinin öncülüğünde başlayan ve yeni Yaris ile de çarpıcı bir şekilde gün yüzüne çıkan tutkulu dizayn yaklaşımını Frankfurt’ta ziyaretçilerin beğenisine sundu

Mercedes ise tamamen yenilenen B-Serisi, yeni cabrio SLS ve Viano’nun süper lüks Vision Pearl konsepti fuarda otomobilseverlerin beğenisine sunuyor.

BMW Yeni 3-Serisi’nin yanı sıra ön tanıtımı daha önce yapılan elektrikli i3 ve i8 modelleri fuarda yer alıyor. Hyundai, i30’un yenilenmiş halini fuarda tanıtıyor. İkinci nesil i30, markanın Almanya’daki araştırma merkezinde geliştirildi.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkacak otomobilden bazıları ise Alman üretici Audi, Urban Concept adını verdiği elektrikli şehir otomobilinin konsept halini fuarda sergiliyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.