Futbol federasyonları ve hükümetler Avrupa Süper Ligi'ni istemiyor

Avrupa Süper Ligi'nin yankıları sürerken yerel liglerden henüz resmi bir yaptırım gelmedi ancak ilk açıklamalar yapıldı. İngiltere, İtalya ve İspanya'da tepkiler yüksek sesle dile getirildi.

20 Nisan 2021, Salı 17:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiltere, İspanya ve İtalya'nın en büyük kulüplerinin Avrupa Süper Ligi'ni kurmasının kendi ülke yarışmalarından ayrılmaları gibi sonuçlar doğurabileceği için bazı kulüp yöneticileri, İngiliz, İspanyol ve İtalyan hükümetlerinin konuya müdahale etmelerini istedi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron önceki gün yaptıkları açıklamalarda Avrupa Süper Ligi aleyhinde konuştular.

İngiliz The Times'ın özel haberine göre Avrupa Süper Ligi'nin kurucularından olan 6 Premier Lig kulübünden birisi, taraftarlarından gelen tepkinin üzerine Avrupa Süper Ligi'ne katılımı gözden geçirme kararı aldı.

The Guardian ise Manchester City ve Chelsea'nin Avrupa Süper Ligi'ne katılmak konusunda çekimser olduğunu iddia etti. Premier Lig yönetimi ise şu açıklamayı yaptı:

Premier Lig'deki 14 kulüp Avrupa Süper Lig planını oybirliği ile reddetti. Bu organizasyona katılan tüm İngiliz kulüpler hakkında gerekli yasal aksiyonlar alınacaktır. Manchester City, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Arsenal ve Tottenham derhal Avrupa Süper Lig oluşumundan geri çekilin.

Bir geri adım da Serie A'da yaşandı.

Dün İtalya'da bir toplantı yapıldı. Premier Lig'dekinden farklı olarak toplantıya Avrupa Süper Ligi'nin kurucularından olan Juventus, Inter ve Milan da katıldı. Bu üç kulüp, Serie A'da mücadelenin değerli olduğunu ve buna devam etmek istediklerini söyledikleri belirtildi.

İspanya'da ise Real Betis, resmi sitesindeki La Liga sıralamasında ilk üç sırada bulunan Atletico Madrid, Real Madrid ve Barcelona'yı sildi. Betis'in sitesine göre La Liga'de lider Sevilla, ikinci Villarreal ve üçüncü Real Betis.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray'ın 2021-2022 sezonu formaları ortaya çıktı