Galatasaray Divan Kurulu, Mustafa Cengiz'in istifasını istedi

Galatasaray'da Başkan Mustafa Cengiz zor günler geçiriyor. Hem Fatih Terim hem de Divan Kurulu tarafından tepki gören Cengiz, üst üste yaptığı açıklamalarla şimşekleri iyice üzerine çekti. İşte Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun online toplantıdaki sözleri.

25 Ekim 2020, Pazar 14:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, online olarak yapılan ekim ayı divan kurulu toplantısında açıklamalar yaptı. Yönetim kurulunun, Divan Kuruluna gönderdiği yazı ile ilgili konuşan Hamamcıoğlu, şunları söyledi:

Bu yazıyı okuyunca üzülmemek elde değil. Trajikomik bir olay. Yönetim kurulumuzun ilk defa tüzüğü baz alarak bir düşünce üretmesi takdirin üstündedir. Göreve geldiklerinden beri tüzüğü sürekli delerek, genel kurul üyelerinin iradelerini hiçe sayarak, divan kurulu üyelerinin tavsiye kararlarını hiçe sayarak, kulübü idare etmeye çalışan yönetim kurulumuzun tüzüğü refere etmesi çok soru işareti uyandırıyor. Toplantılarımızı 50 kişiden fazla ile açmışız. 

İkinci konu, 'Hukuksal sonuç doğuramayacak niteliktedir.' Divan kurulu, hukuksal sonuç doğuracak kararlar almaz. Tüzüğün yetkisine göre, divan kurulu 25 yıllık tecrübeye sahip üyelerden oluşan aklı selim, belli olgunluğa gelmiş kişilerden oluşur. Danışmanlık kuruludur. Burada yapılan eleştiriler Galatasaray’ın menfaatine, yönetim kurullarına yön vermek için oluşturulmuş fikir üretici yerlerdir. Bunu kim kaleme aldı bilmiyorum ama Galatasaray’ı hiç bilmeyen bir grup şu anda kulübün başında. Galatasaray’ı gerçekten küçük duruma düşürüyor.

Çok üzücü şeyler oluyor. Sayın başkanımızın özellikle son haftada verdiği beyanatları üzüntüyle karşılıyorum. Galatasaray Spor Kulübü, temsil edilme yeteneğini ve ehliyetini tamamen kaybetmiştir. Hiç kimsenin Galatasaray Kulübünü kamuoyu önünde bu kadar küçük düşürmeye hakkı yoktur. Tüm divan kurulu üyelerimiz adına talebimiz ve beklentimiz, gereğinin yapılmasıdır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mehmet Demirkol: Falcao ilk kez patentli gollerinden birini attı