Galatasaray, Glasgow Rangers karşısında UEFA sıralaması sınavı verecek

Galatasaray, bu sezon Başakşehir ve Sivasspor ile beraber Türkiye'nin Avrupa'daki 3 temsilcisinden biri. Bu 3 takım bu sene Türkiye adına önemli bir sınav verecek. Çünkü UEFA ülke sıralamasında Türkiye, Ukrayna'nın gerisinde düştü. Bunun anlamı, bir sonraki sezon lig şampiyonunun Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılamaması.

30 Eylül 2020, Çarşamba 13:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ukrayna, Dinamo Kiev'in aldığı son galibiyetle beraber ülke puanında 29 bin 100'e ulaşarak 28 bin 800 puanlı Türkiye'yi geride bıraktı ve 11. sıraya yerleşti.

12. sıraya gerileyen Türkiye, eğer sezonu Ukrayna'nın gerisinde tamamlarsa, bir sonraki sezon lig şampiyonu Şampiyonlar Ligi'ne gidebilmek için ön eleme oynamak zorunda kalacak.

Ukrayna'nın Dinamo Kiev'le beraber Shakhtar Donetsk olmak üzere Avrupa'da 2 takımı bulunuyor. Bu sezon Türkiye ile Ukrayna arasında UEFA puanı çekişmesi yaşanacak ve 11. sıra için çaba sarf edilecek.

Türkiye için bir diğer tehlike ise 13. sıradaki İskoçya. Galatasaray'ın ön elemedeki rakibi Glasgow Rangers'ı elemesi bu nedenle önemli. İskoç temsilcisi Glasgow Rangers elenirse, İskoçya'nın sıralamada Türkiye'yi geçmesi bu sezon için çok zora olacak.

Eğer İskoçya, Türkiye'yi geçerse, Türkiye'nin bir sonraki sezon Avrupa Ligi'ne direkt takım gönderme şansı da kalmayacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Niko Kovac, Onyekuru için kapıları kapattı