Galatasaray Mostafa'yı alır almaz satacak mı?

Galatasaray'ın Zamalek'ten satın alma opsiyonuyla kiraladığı Mostafa Mohamed, ilerleyen aylarda sarı kırmızılı ekibe bonservisiyle katılacak. Ancak Mostafa için arayanların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Manchester United'ın Zamalek'i arayarak Mostafa hakkında bilgi aldığı öğrenildi. Galatasaray, Mostafa'yı satın alsa dahi alır almaz yüksek bir bedelle satabilir.

25 Mart 2021, Perşembe 15:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray Mostafa Mohamed için Zamalek'e 4 milyon dolar ödeyecek. Ancak Mostafa'nın performansı ve arayan kulüplerin büyüklüğü düşünüldüğünde Galatasaray, 4 milyona aldığı oyuncuyu çok daha yüksek bir bedelle satabilir.

Galatasaray'a bonservisiyle gelir gelmez satılma ihtimali beliren Mostafa için reddedilemeyecek bir teklif gelmesi durumunda konu masaya yatırılacak.

Yeni yönetim geldiğinde takımın başında hala Fatih Terim bulunuyorsa Terim'in raporu esas alınacak. Ancak hem yönetim hem teknik heyet değişirse işler karışabilir.

Akşam'daki habere göre ise Mısır basını, Manchester United'ın Zamalek'i aradığını yazdı. United, Mohamed'in Galatasaray'a transferiyle ilgili mukavele detaylarını sordu ve ilgisini iletti. Satın alma opsiyonu Galatasaray'da olmasına rağmen Mohamed'in yakın bir arkadaşı, "Opsiyon maddesinin aktif hale gelmesi, Mostafa'nın onayına bağlı" şeklinde konuştu.

Aynı kaynak, "Mostafa Mohamed, Galatasaray'ın opsiyonu kullanmasına onay vermezse Zamalek'e dönüp sonrasında da kulübünün iyi bir para kazanmasını sağlayabilir. Çünkü Zamalek'e karşı büyük bir sevgisi ve saygısı var" dedi.

Yeni Malatyaspor'un Mısırlı oyuncusu Karim Hafez ise "Mostafa Mohamed'den kimse böyle bir performans beklemiyordu. Harika bir başlangıç yaptı. Şimdi İngilizce öğreniyor ve gelişimi için çalışıyor. Sadece bir sezon sonra daha büyük bir kulübe gideceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hakan Çalhanoğlu ezeli rakibe gidiyor! Teklif yapıldı