Galatasaray, Seri ve Lemina'yı ya satın alacak ya kaybedecek

Galatasaray'da Premier Lig'den kiralanan iki oyuncu için karar anı yaklaşıyor. Fulham, Jean Michel Seri'yi, Southampton ise Mario Lemina'yı bir daha kiralamaya sıcak bakmıyor. Amaç, oyuncuları satmak.

10 Nisan 2020, Cuma 12:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fulham, 30 milyon euro'ya satın aldığı Jean Michel Seri'yi Galatasaray'a 1.5 milyon euro kiralama bedeli ve 18 milyon euro satın alma opsiyonuyla göndermişti.

Galatasaray'ın 18 milyon euro'luk bir bonservisi ödemesi mümkün görünmüyor. Fulham da oyuncunun bir kez daha kiralık gitmesi yerine satarak para kazanmak istiyor. Bu şartlarda Seri ile Galatasaray'ın yollarının ayrılması yüksek ihtimal gibi duruyor.

Aynı konu bir başka Premier Lig takımı Southampton'dan kiralanan Mario Lemina için de geçerli. Southampton, Lemina'yı Juventus'tan 17 milyon euro'ya almıştı ve bu sene bonservisle satmak istiyor.

Galatasaray'a ise 1 milyon euro kiralama bedeli ve 16 milyon euro satın alma opsiyonuyla göndermişti.

Galatasaray, Seri'ye göre daha fazla memnun olduğu Lemina'ya öncelik verse de yine 16 milyon euro'yu ödemesi mümkün değil.

Galatasaray'ın orta sahasında önemli yeri olan Seri ve Lemina, sezon sonu Galatasaray'dan ayrılabilir. Galatasaray özellikle Lemina için Southampton'la bir kez daha kiralama konusunda masaya oturmayı talep edecek. Lemina, Fatih Terim'in oyun planında oldukça önemli bir yer tutuyordu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray taraftarı önce sevdi, sonra kızdı, sonra yine sevdi