Galatasaray'da aynı sorun! Proje tutmadı, Burak Elmas Florya'ya iniyor

Galatasaray'da kötü gidişatı düzeltmek bir yana, hem oyuncular hem de takım gittikçe geriye gidiyor. Sadece 1-2 oyuncunun ayağına bakan ve onlar olmayınca adeta duran takımda sıkıntı büyük. Burak Elmas, Fatih Terim'in kötü gidişi önleyememesi üzerine Florya'da daha fazla mesai harcama kararı aldı. Terim, daha önceki yönetimlerle de Florya paylaşımı konusunda sıkıntılar yaşamıştı...

10 Ocak 2022, Pazartesi 10:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet'ten Nevzat Dindar'ın haberine göre, Burak Elmas Florya'ya müdahale etme kararı aldı. Fatih Terim'in şimdiki yönetimlerle arasında her zaman büyük sorun olan "Florya'ya yöneticilerin girmesi" durumu, bir kez daha yaşanacak.

Ancak Terim'in kötü gidişatı önleyememesi ve ikinci yarıya da kötü başlangıç yapması, Elmas'ı önlem almaya zorladı.

Haberin detayında, "Başkan Elmas ve ekibi, bundan sonra Florya’ya daha fazla mesai harcayacak" denildi. Koordinasyon sorununu ortadan kaldırarak ilk hamlesini yapacak olan Elmas'ın böylece aradaki kopukluğu gidermeyi amaçladığı bildirildi.

Elmas'a ekibinden baskı

Elmas'a ekibinden baskı

Yönetim kurulunda Fatih Terim'le yolların ayrılması fikri yüksek sesle yankı bulurken, son kararı veren Burak Elmas oldu. Başkan, sezon sonuna kadar kesinlikle Terim'le yolları ayırmayacak.

En kötü senaryoda bile Terim'le devam edecek olan Elmas, sezon sonu duruma göre kararını verecek.

"Hangi proje?"

"Hangi proje?"

Ancak Fatih Terim'in taraftardan istediği 3 yıl ve "proje" dediği konuya kimse ikna olmuş değil. 6 ayda çökme noktasına gelen "proje", Galatasaray'ın altyapıdan herhangi bir oyuncu kazanmasına yol açmadığı gibi, kadroya katılan ve genç değil orta yaşlı olan yabancı oyuncuların gelişimine de katkı sağlamadı.


Milliyet'teki haberde Işıtan Gün konusuna da parmak basıldı. Giresunspor maçı sonrası yardımcı antrenör konusundaki girişimlerden habersiz olduğunu söyleyen teknik direktör Fatih Terim aslında bu konuda büyük rahatsızlık yaşıyor. Tecrübeli teknik adamın, yönetici Işıtan Gün’ün, Başkan Elmas’ın talimatıyla Guardiola’nın yardımcısıyla görüştüklerini açıklamasını bir türlü kabul edemiyor. 

Kulüp resmi sitesinden Gün’e destek verilip Fatih Terim’le ilgili geçtiğimiz haftalarda herhangi bir paylaşımda bulunulmamasının da Florya’da soğuk rüzgarlar estirdiği öğrenildi.

Terim’in, Işıtan Gün ve yine kendisiyle ilgili kulis yapan bazı yöneticilerden rahatsız olduğu belirtildi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Recep Niyaz'dan ilginç koronavirüs önlemi: Kimseyle konuşmuyor, soyunma odasına bile gitmiyor