Galatasaray'dan 'Ali Kırca' açıklaması

Galatasaray Spor Kulübü, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yaşanan ölüm ve bugün Ali Kırca hakkında çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yayınladı

05 Ağustos 2014, Salı 17:28
A A
Galatasaray'dan 'Ali Kırca' açıklaması

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "gazetecilerin o kapı konusundaki endişelerini Ali Kırca'ya ilettiği yönündeki" iddialara, "Medya ve İletişim Direktörlüğü’müzün asli görevi; mesleki birikimleri gereği; GSTV’nin, Galatasaray dergimizin ve Galatasaray.org sitesinin içeriğinin ve formatının gelişmesi ve medyaya doğru haber akışının sağlanması için çaba göstermektir" denilerek karşılık verildi.

Galatasaray'ın açıklaması şöyle:

Görev alanı açısından, İletişim Direktörlüğünü; tesislerin yönetimi, kapılardaki trafik akışı ve güvenlik konularıyla ilişkilendirmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Florya’da, üç yıl önce yenilenen kapılarla ilgili işleyiş, yıllardır süregelen bir uygulamadır.

Kaldı ki, söz konusu kapı geçişi, yalnızca Florya’da görev yapan gazeteci arkadaşlarımızın değil, gün içinde, yüzlerce kişinin kullandığı bir geçiş noktasıdır.

Başlangıçta da belirttiğimiz gibi, hepimizi derinden sarsan üzücü kazanın sebepleri bütün boyutlarıyla incelendikten sonra, sonuçlar kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Son derece hassas bir konuda, yanlış ve telafisi güç algıların oluşmaması için kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Sıradaki haber yükleniyor...