Garanti 11.Kez Türkiye'nin en iyi bankası

Garanti 11.Kez Türkiye'nin en iyi bankası

Garanti Bankası, dünyanın önde gelen aylık ekonomi dergisi Euromoney tarafından 11. kez "Türkiye'nin En İyi Bankası" seçildi.

08 Temmuz 2011, Cuma 10:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamada, Garanti’nin ödülünü, dün Londra’da yapılan bir törenle aldığı bildirildi.

Açıklamada, derginin, Avrupa’daki banka ve finans kuruluşlarında çalışan uzmanlara danışarak verdiği ödüllere, her ülkeden yalnızca bir bankanın layık görüldüğü, uzmanların Garanti’yi, yönetim başarısı, güçlü bilanço yapısı, insan kaynakları kalitesi ve teknolojik üstünlükleri gibi kriterlerle değerlendirdiği kaydedildi.

Genel Müdür Yardımcısı Tolga Egemen konuya ilişkin değerlendirmesinde, Garanti Bankası’nın, 90 milyar dolara yaklaşan konsolide aktif büyüklüğü ve 20 milyar dolar civarındaki piyasa değeriyle, sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da hatırı sayılır kurumları arasında yer aldığını belirtti.

Egemen, şunları kaydetti: Yatırımcıların, uluslararası finans basını ve uzmanların takdir ettiği başarımızı, müşterilerimize ve çalışanlarımıza borçluyuz.Garanti, müşteri odaklı stratejisi, teknolojik altyapısı, yetkin kadrosu, verimliliğe dayalı organizasyonu, tüm finansal ihtiyaçları karşılayan şube ve şube dışı kanalları, kurumsal yönetişim anlayışıyla yoluna devam ediyor. Bu noktada, ’Avrupa’nın En İyi Bankası’ olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika haberi: Rusya'dan Türkiye uçuşlarına kısıtlama