Gayrimenkul danışmanları yaz döneminde nasıl hareket etmeli?

Önümüzde 3 aylık bir dönem yani; haziran, temmuz, ağustos ayları emlak sektöründe çalışanlar için ne ifade ediyor? Yaz dönemini Gayrimenkul Danışmanı Onur İrtem anlattı.

12 Haziran 2020, Cuma 09:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yaz dönemi genelde gayrimenkul almak ya satmak isteyen motive müşterilerin olduğu dönemdir. Tatil yapmak yerine bir mülk almak ya da satmak istiyorsa geçerli bir sebebi ve bu işlemi yapmak için belirli bir süresi vardır.

Yaz döneminde emlak sektöründe çalışanlar ciddi ciro yapabilir. Fakat bu 90 gün öncesinden gelen bir çalışmanın, yani verimli geçen bir ekim sürecinin sonucudur. Gayrimenkul sektöründe bugün yapacağımız çalışmalar, alacağımız kararlar, 90 gün sonraki sonuçları belirler.

Bir gayrimenkul danışmanının hiç aksatmadan yapmaya devam etmesi gereken tek ve en önemli işi, her gün 3 saatini ipucu üretme çalışması yapmak için bloklamasıdır. İpucundan kastım, gayrimenkul almak, satmak ya da kiralamak isteyen kişiler. Özetle yapacağımız aktivitelere göre her dönem hareketli ya da durgun olabilir. İyi piyasa kötü piyasa yoktur; piyasayı biz belirleriz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gayrimenkul alım satımında yapılan hatalar nelerdir?