Gaziantep'e Mustafa Keser geliyor, Sumudica Türk oluyor

Gaziantep FK'da yepyeni bir yapılanmanın adımları atılıyor. 1988 tarihinde kurulan kulüp, henüz yeni olsa da Gaziantep'teki futbol kültürünün de etkileriyle yeni bir taraftar profili, tribün kültürü ve hikaye başlatmayı amaçlıyor. İsmini de yenileyen Gaziantep Futbol Kulübü'nde en ses getirecek gelişme ise teknik direktör Marius Sumudica'nın Türk vatandaşlığına geçecek olması.

06 Aralık 2019, Cuma 13:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Milliyet Skorer'den Mustafa Anıklı'nın özel haberine göre Gaziantep Futbol Kulübü'nde büyük değişiklikler kapıda. Kulüp, şehrin valisi Davut Gül'ün de destekleriyle önemli girişimler yapmaya hazırlanıyor.

Slogan olarak "Gaziantep Tek Yürek, Kırmızı-Siyaha Tam Destek"i belirleyen Gaziantep FK'da bu seneki hedef, ligi ilk 10'da bitirmek.

Özel bir gece düzenleyecekler

Özel bir gece düzenleyecekler

  • Gaziantep FK, kulüpteki bu değişim için kampanya kapsamında Mustafa Keser ve Muazzez Ersoy'un da katılacağı özel bir gece düzenleyecek. 
  • Kampanyanın diğer maddeleri ise şöyle:
  • Kulübe destek için tüm GSM operatörlerinden mesaj atılabilecek. Tüm gönül verenler, "Destek" yazıp 8827’ye mesaj göndererek 10 TL karşılığında kulüplerine destek olacak.
  • 100 liraya taraftar formaları satılacak. Bunlar özellikle işadamlarına toplu şekilde verilecek ve "Formasız çocuk kalmasın" düsturuyla öğrencilere verilecek.

  • Her hafta 12-18 yaş arasında 500 farklı genç stada götürülüyor. Bunların passoligleri kulüp tarafından çıkarılıyor ve her birine forma veriliyor. Böylece her gencin Gaziantep FK ile tanışması sağlanıyor.
  • 200 kişilik kadın taraftar grubu da her maçta misafir edilecek.
  • 18 Aralık’ta Gaziantep’te, 21 Aralık’ta da İstanbul’da gece düzenlenecek. Gaziantep’teki gecede Muazzez Ersoy ve Mustafa Keser sahne alacak.
  • Ünlü isimlerin katılacağı birçok kampanya tanıtım filmleri hazırlanacak. Şu an TRT’de oynayan Benim Adım Melek dizisindeki oyuncular Gaziantep’e gönüllü olarak destek veriyor. Oradaki gençler dizide Gaziantep Futbol Kulübü’ne transfer olacak. Dizinin yıldızları Nehir Erdoğan ve Kutsi de Gaziantep Futbol Kulübü forması giyecek.


Sumudica Türk olacak

Sumudica Türk olacak

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, Skorer'in sorularına yanıt verdi. Daha önce Sumudica, Gaizantep Valisi Davut Gül'ün de yer aldığı bir toplantıda valiye Türk vatandaşı olmak istediğini söylemişti.

Büyükekşi, Sumudica'nın bu sözleriyle ilgili de konuştu ve Türk vatandaşlığıyla ilgili soruya "Evet, Sumudica Türk vatandaşı olacak" dedi.

Sumudica'nın 'Marius' olan adını ne olarak değiştireceği şimdiden merak konusu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Florya Metin Oktay Tesisleri Galatasaray'da kalıyor