Gelir testinde son gün çilesi

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ve Genel Sağlık Sigortası kapsamına girmek isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu

29 Şubat 2012, Çarşamba 12:55
A A

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar için 1 Ocak 2012 itibariyle yürürlüğe giren Genel Sağlık Sigortası kapsamına girmek isteyen vatandaşlar başvurularını son güne bırakınca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Gece saatlerinden itibaren sıraya girenler soğuk havaya rağmen beklemeye devam ediyor. Beyoğlu Kaymakamlığı'nda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na gelen vatandaşlar, gelir testi yaptırmak için gece saatlerinden itibaren sıraya girdi. Burada bekleyen vatandaşlardan biri , “Bir haftadır geliyoruz. Geç numara alıyoruz. Yapılmıyor. Benim numaram 701. İşimi gücümü bıraktım. Gelip bununla uğraşıyorum. Böyle şey mi olur?" diyerek tepki gösterdi.

Otelde kaldığını söyleyen Tuncay Aksakallı ise “Ben otelde kalıyorum. Bana otelin elektrik faturasını getir diyorlar. Gittim otelin muhasebesinden elektrik faturasının fotokopisini aldım. Saat 04.00’dan beri buradayım. Ayağımda da yirmi tane vida var. Bekliyorum" dedi.

Hasan YILDIRIM İSTANBUL DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.