Genç bir ressam ve yüzlerin öyküleri

Ressam ve heykeltıraş Kemal Şimşek, 17'nci kişisel sergisini 19 Şubat Cumartesi günü açıyor.

16 Şubat 2011, Çarşamba 10:56
A A

Sanatın bir heyecan işi olduğunu, dolayısıyla da sanatta gençlerin ve genç ruhluların söz sahibi olması gerektiğini ifade eden Şimşek, Kocaeli Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir çok karma resim sergisi ve ahşap, kum, taş heykel sempozyumlarına katıldı.

Kemal Şimşek, kendisi için sanatın bir yaşam duruşu olduğunu ifade ediyor ve “Bence sanat bir yüzdür ve her yüzün bir hikayesi vardır. Yüzleşmedir, öykülemedir. Toplumdan beslenip, üretip, yeniden topluma dönmektir. Biraz anarşistlik de olmalıdır içinde. İki kapının ortasında hayatı yaşamak ve dokunmaktır ona. Şimdiye kadar olan tüm eserlerimde ve resimlerimde de bu duygularımı ifade etmeye çalıştım” diyor.

İstanbul Beyoğlu’ndaki İngiliz Konsolosluğu karşısında bulunan Asansör Sanat Galerisi’nde açılacak olan sergi, 19 Şubat'tan itibaren 15 gün boyunca ziyaret edilebilecek. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.