Gitmeyi kabul etmeyen Feghouli kadro dışı kalacak!

Galatasaray'da Radamel Falcao ve Sofiane Feghouli ile ayrılık kararı alınmış, karar bizzat başkan Burak Elmas tarafından oyunculara iletilmişti. Falcao'da sorun çıkmadı ancak Feghouli ayak diretiyor...

04 Ağustos 2021, Çarşamba 10:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'da kriz kapıda. Ayrılık talebi iletilen ve takım bulmaları istenen iki oyuncu Falcao ve Feghouli, cevaplarını yönetime iletti.

Falcao, MLS'ten bir takımla anlaşıp ABD'ye gideceğini bildirdi. Ancak Feghouli ise Falcao'dan daha uzun süredir kulüpte olmasına rağmen ayak diretti.

Milliyet'teki habere göre, Falcao yönetimden 1 ay süre isterken, Sofiane Feghouli'nin ise olumsuz cevap verdiği öğrenildi. Cezayirli futbolcunun ayrılma niyetinde olmadığı ortaya çıktı. 3.8 milyon euro kazanan tecrübeli futbolcunun bu olumsuz tavrı karşısında kesinlikle taviz verilmeyeceği ve kadro dışı kararı gelebileceği belirtildi.

Ancak kadro dışı kalıp, parası ödense bile bu durum Galatasaray açısından sorun oluşturacak. Çünkü Feghouli ile fesih sağlanmazsa, oyuncu, yabancı kontenjanının birini kullanmış olacak. Sarı-kırmızılılar böylece 14 değil, 13 yabancıyla yola devam edecek.

Falcao'da ise durum olumlu. Amerika’ya gideceğini sarı-kırmızılılara ileten tecrübeli oyuncu yeni sezonda kesinlikle Galatasaray’da kalmayacağının altını çizdi. Falcao’nun gidişiyle beraber Galatasaray 5 milyon euroluk net ücretinden kurtulmuş olacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray'ın B planı hazır! Gitmezlerse...