Göksel Gümüşdağ, Mustafa Cengiz'in yaptığı İrfan Can hesabına açıklık getirdi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, geçtiğimiz günlere GS TV'de çıktığı programda İrfan Can Kahveci için Başakşehir'in 10 milyon euro nakit, 3 milyon euro bonus, oyuncu satışından kar ve takas elde ettiğini iddia etmişti. Cengiz, bu hesabın kendisine Göksel Gümüşdağ tarafından söylendiğini belirtmişti. Göksel Gümüşdağ'dan Mustafa Cengiz'e düzeltme geldi.

10 Şubat 2021, Çarşamba 09:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Milliyet yazarı Atilla Gökçe'ye konuştu. Gökçe'nin köşesine taşıdığı habere göre Gümüşdağ, İrfan Can'ın bonservisiyle ilgili şunları söylüyor:

İrfan’ı Galatasaray’da Fatih Terim, Fenerbahçe’de Ali Koç çok istedi. Başkan Ali Koç’la üç kez görüştük. Üçüncü konuşmasında ziyareti tam 6 saat sürdü. Çok sıkı pazarlık yaptık. Galatasaray Başkanı Sayın Cengiz, ortada 10 milyon euro olmadığını, daha fazlası olduğunu söylemiş.

İşte hesap: 7 milyon euro nakit aldık. Deniz Türüç’ün bonservisini aldık, Tolga Ciğerci’yi aldık. İrfan’ın dış satışından yüzde 20 net pay için anlaştık. Fenerbahçe şampiyon olursa ayrıca 1 milyon euro alacağız.
Toplarsanız 10 milyondan fazlası ediyor. Sayın Cengiz’e de anlattım. Çok dikkatli hesap yapmak durumundayım. Ben bırakırsam, borç beni bırakmaz. İrfan Can satışıyla bilançomuz pozitife dönüştü.

Atilla Gökçe'nin yazısından bir de not: Gümüşdağ şu günlerde takımdan çok Balat’daki alt yapı tesislerini bitirmeye çalışıyor, “Kulübün geleceği orada” diyor.

Milliyet

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Maradona'nın ölümüyle ilgili 3 şüpheli daha soruşturmaya alındı