Göz çevresindeki yaşlanma belirtileri ve tedavileri

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, yaşlanma belirtilerinin en fazla göz çevresinde ortaya çıktığını ve ameliyatlı/ameliyatsız tekniklerle tedavi edilebileceğini belirtti.

25 Temmuz 2019, Perşembe 12:14 Son Güncelleme:
A A

Göz ve göz çevresi ile ilgili hastaların çok sayıda şikayeti olabilir. Bu sorunlar arasında kırışık, kaş düşüklüğü, göz altı morluğu, göz kapağı sarkmaları sayılabilir. Tüm bu sorunların cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler ile tedavisi mümkün.


Göz çevrenizdeki ince çizgiler, kırışıklıklar ve morluklar için derinliğine göre botoks, ışık dolgusu ya da vitamin enjeksiyonları kullanılabilir.

GÖZ ALTI TORBALARI

GÖZ ALTI TORBALARI

Genetik, yaşlanma ya da yaşam koşullarının oluşturduğu göz altı torbalarından enjeksiyon ya da estetik cerrahi müdahaleler ile kurtulabilirsiniz. Işık dolgusu estetiği bu sorunların tedavisinde yaygın olarak tercih edilen tekniklerin başında yer almaktadır.

ALT GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

ALT GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Bu prosedür; göz altında bulunan yağ fazlasını alarak göz altı torbalarını gidermek ya da yağ eksikliğinden kaynaklanan boşlukları düzeltmek amacıyla yapılıyor. İşlem sırasında estetik cerrahınız alt göz kapağınızın içinden girerek, yağ fazlasını ya yeniden yerleştirir ya da alır. Gerek varsa kaslar ve tendonlar yeniden yapılandırılarak göze daha düzgün bir şekil verilebilir.

AMELİYATSIZ KAŞ KALDIRMA

AMELİYATSIZ KAŞ KALDIRMA

Göz çevrenizde belirli bölgelere uygulanacak botoks enjeksiyonları kaşlarınızı geçici bir süreliğine yukarı doğru çeker. Bu bölgede iki kas bulunur. Kaşı aşağı çeken kasa botoks uygulanınca diğer kas kaşı yukarı çekecektir. Cerrahınızın enjeksiyon uygulamasında tecrübeli olmasına özen gösterin. Doğru yapılmayan kaş kaldırma işlemleri bakışlarınızda sürekli şaşkın bir ifade oluşmasına neden olabilir.

ÜST GÖZ KAPAKLARI

ÜST GÖZ KAPAKLARI

Göz kapakları ile kaşlar arasında oluşan boşluklar kalıtımsal ya da yapılmış bir ameliyatın sonucunda ortaya çıkmış olabilir ama bunların da çözümü var. Işık dolgusu ile üst göz kapağındaki estetik sorunlar da ameliyatsız teknikler ile çözülebilmektedir.

GÖZ ALTI ÇUKURLARI

GÖZ ALTI ÇUKURLARI

Göz altı çukurlarını kapatmanın en iyi yöntemi ışık dolgusu estetiğidir. Özel sıvı içeriği göz altı bölgesinde su toplanmasını sağlayarak dokuların şişmesini sağlıyor. Göz altı çukurlarını ve morluklarını kapatmak ve doldurmak için ışık dolgusu yaygın olarak tercih edilmektedir. Hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu estetik operasyon tekniklerinin başında yer alır.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kadınlara daha sağlıklı güçlü saçlar için öneriler