Guardiola siyasi görüşleri nedeniyle İspanya WhatsApp grubundan atıldı

Manchester City'nin teknik direktörü Pep Guardiola, 92 İspanya Milli Takımı'nın bir parçasıydı. O ekip hala birbirleriyle görüşüyor ve WhatsApp'ta özel bir grupları olduğu da Guardiola'nın açıklaması sonrası ortaya çıktı. Guardiola, o gruptan atıldığını söyledi.

07 Ocak 2021, Perşembe 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Manchester City'nin menajeri Pep Guardiola, siyasi görüşü nedeniyle 1992 İspanya Milli Takımı'nın bulunduğu WhatsApp grubundan çıkarıldığını açıkladı. O kadroda Canizares, Amavisca, Ferrer, Luis Enrique, Mikel Lasa, Abelardo, Paco Soler, Joaquin, Antonio Pinilla, Carles Rexach (Messi'yi keşfeden adam) ve Jose Mari gibi efsane isimler bulunuyordu. 1992 Olimpiyatları'nda 23 yaş altı takımıyla şampiyon olan ekip, oldukça iyi bir jenerasyondu.

İspanya'da Katalanlar hakkındaki gelişmelere sessiz kalmayan ve sürekli aktif rol alan Guardiola, bununla ilgili problemler yaşıyor. Son olarak eski dostlarının dışladığı menajer, daha önce de 2018 yılında Katalonya'daki siyasi tutukluları desteklemek adına sarı kurdele taktığı için İngiltere Futbol Federasyonu tarafından para cezasına çarptırılmıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mesut Özil'in forma numarası bile belli: Zonguldak plakası