Günay Güvenç: Sumudica'ya yüz kere anlattık, yine de her maç sarı kart görüyordu

Gaziantep FK'nın kalecisi Günay Güvenç, eski hocası Marius Sumudica'yı anlattı. Sumudica'nın hakemlerle olan tartışmalarından ötürü onu sakinleştirmeye çalıştıklarını ancak başaramadıklarını söyleyen Günay, Sumudica için 'Saha kenarında kendini kaybediyor' dedi.

04 Mart 2021, Perşembe 16:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Günay Güvenç, FutbolArena'dan Kevser İme Şahin'e konuştu. Gaziantep FK'da beraber çalıştığı Marius Sumudica'nın heyecanlı yapısını anlatan Günay, Rumen hocanın sürekli kart görmesine ve hakemlerle tartışmasına değindi.

İşte Günay'ın sözleri:

Onunla çalışmak zevkti. Teknik-taktik anlamında çok başarılı. Elde ettiği başarılar ortada. Onda şaşırdığım sadece şu: Her maç sarı kart görüyordu. Her maç... Yüz kere konuşup anlattık. Yönetim de biz de hep sakinleştirmek istedik. Ama kesinlikle kendini durduramıyor. Takıma çoğu zaman pozitif yansısa da kendine zarar veriyordu. Bazen makara olsun diye odasına gidip "Hocam sakin, kart göreceksin yine" derdim.

Hakemler de onu yazmıştı. Ağzını okumaya çalışıyorlardı. Hocayı sakinleştirmeye çalışıyorduk ama saha kenarında kesinlikle kendine hakim olamıyor. Maçı yaşıyor adeta.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çaykur Rizespor'da ikinci Okan Buruk dönemi iddiası