Gündem Erdoğan, birinci olan imamı arayarak tebrik etti

Erdoğan, birinci olan imamı arayarak tebrik etti

Erdoğan, birinci olan imamı arayarak tebrik etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan’da düzenlenen yarışmada birinci olan ve Sivas’ın Şarkışla ilçesinde görev yapan imam Muhsin Kara'yı arayarak tebrik etti.

Suudi Arabistan’da düzenlenen “Kur’an-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması”nda Sivas’ın Şarkışla ilçesinde görev yapan imam Muhsin Kara 1’inci, İstanbul'un Sarıyer ilçesinde görev yapan Alpcan Çelik ise 2’nci oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da 1'inci olan Kara'yı telefonla arayarak tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ezan yarışması birincisini arayarak tebrik etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'da düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması'nda ezan dalında birinci olan Muhsin Kara'yı telefonla arayarak tebrik etti.


Suudi Arabistan’da 2019’dan bu yana düzenlenen ve binlerce kişinin başvurduğu “Kur’an-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması”na Türkler damga vurdu. Sivas’ın Şarkışla ilçesindeki Ravza Camii’nde görev yapan imam Muhsin Kara 1’inci, İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki Emirgan Hamid-i Evvel Camii’nde imam olan Alpcan Çelik ise 2’nci oldu. Kara, 2 milyon Suudi riyali, Çelik ise 1 milyon Suudi riyali ödül kazandı.

 Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Kara ve Çelik’i tebrik ederek, “Suudi Arabistan Televizyonunun düzenlediği Kuran-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında birinci olan Muhsin Kara (Şarkışla Ravza Camii İmam Hatibi) ve ikinci olan Alpcan Çelik'i (Emirgan Hamid-i Evvel Camii İmam Hatibi) tebrik ediyor, Kur’an yolunda hayırlı bir ömür diliyorum” dedi.

Vanlı Muhsin Kara final etabında okuduğu ezanla jüri üyesinin gözlerini yaşarttı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TEBRİK

“Kur’an-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması”nda başarı gösteren Kara'yı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonla arayarak tebrik etti. Sosyal medya hesabında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla görüşmesini paylaşan Kara, 'Bizleri arayarak tebrik ve takdir eden kıymetli Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a çok çok teşekkür ediyorum. Rabbim ömrünü müzdad eylesin. Başımızdan eksik etmesin' dedi.

 

SIRADAKİ HABER