Güney'in incisi Hatay

Hatay gelişime çok açık. Sanayi, tarım, tarih, turizm ve hoşgörü anlamında çok önemli değerlere sahip.

16 Ağustos 2018, Perşembe 05:19
A A

BİLAL EMİN TURAN

Destek verilmesi halinde Türkiye ekonomisine önemli katkılar sunmaya aday. Akdeniz Havzası'ndaki 42 ülkeyle komşuluk yapması da ihracat ve ticaret potansiyelini gösteriyor. İHRACATA DEV KATKI Hatay, 2.3 milyar dolara ulaşan ihracat hacmiyle Türkiye'nin en çok ihracat yapılan 16'ncı ili. Ayrıca üç kutsal dinin kesiştiği bir yer olarak hem kültür hem de inanç turizmi açısından oldukça avantajlı.

3 SAATTE BEYRUT

Hatay'ın ekonomisini canlandırmak için yapılan projelerden biri de, Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesi. 3.8 milyon Euro’ya 35 Knot’lık bir gemi alındı. Proje onay bekliyor. Ancak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, projenin onaylanma sürecinde yaşadıkları bürokrasiden şikayetçi. Aldıkları geminin faaliyete geçmesi için iki aydır kıyıda bekletildiğini ifade eden Savaş, onay alınırsa Hatay’dan Mersin ve Kıbrıs’a deniz yoluyla ulaşım sağlanacağını hatta 3 saatte Beyrut'a gidileceğini söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.