Güvercinler birinci olmak için yarıştı

Sakarya'da 3. Tepeli Kostüm Güvercinleri Festivali'nde birbirinden güzel güvercinler birinci olmak için yarıştı.

28 Nisan 2019, Pazar 22:39
A A
TİTİZLİKLE İNCELENDİLER

TİTİZLİKLE İNCELENDİLER

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde düzenlenen 3. Tepeli Kostüm Güvercinleri Festivali'nde görücüye çıkan güvercinler, sertifikalı hakemler tarafından titizlikle incelendi.

AYRI AYRI PUAN VERİLDİ

AYRI AYRI PUAN VERİLDİ

Güvercinler, duruşları, gözleri, gagaları, paçaları gibi birçok özelliğiyle ayrı ayrı puan aldı.

İLGİYLE İZLENDİ

İLGİYLE İZLENDİ

Festivalde, katılımcıları tarafından ilgiyle takip edilen yarışma sonunda ilk üçe giren güvercin sahiplerine plaket ve kuş yemi verildi.

Tepeli Kostüm Güvercinleri Derneği ve Festival Tertip Komitesi Başkanı Metin Yılmazer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin farklı illerinden gelen güvercinseverlerin festivalde buluştuğunu söyledi.

''COŞKUYLA TOPLANDIK''

''COŞKUYLA TOPLANDIK''

Festivalde kuşların yarıştığını aktaran Yılmazer, "Masa salımı alanında da kuşlarımızı sergiliyoruz, onları canlı yayınlarla güvercin sevdalısı arkadaşlarımıza izletiyoruz. Piknik havası içerisinde festival coşkusuyla toplandık." diye konuştu.

''İLGİDEN ÇOK MEMNUNUZ''

''İLGİDEN ÇOK MEMNUNUZ''

Federasyon kurma çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Yılmazer, "Çok az kaldı. Belki bir sonraki sene 4'üncüsünü yaptığımızda bunu federasyon çatısı altında yapacağız. Hızla talep gören bir buluşma yeri haline geldi. Sakarya'yı tüm Türkiye'deki dostlarımıza tanıtmış oluyoruz. Gördüğümüz ilgiden çok memnunuz." ifadelerini kullandı.

İstanbul'dan gelen güvercin yetiştiricisi Nuh Alboya da bu işin sevgi işi olduğunu dile getirerek, insanların Türkiye'nin dört bir tarafından güvercin için buraya geldiğini anlattı.

FİYATLARI DEĞİŞİYOR

FİYATLARI DEĞİŞİYOR

Yüzlerce çeşit kuşun festivalde bir araya geldiğini aktaran Alboya, "Hepsinin ırkı, rengi, isimleri farklı. Fiyatları özelliklerine göre değişiklik gösteriyor.

OTOMOBİL FİYATINA GÜVERCİN

OTOMOBİL FİYATINA GÜVERCİN

10 liraya da 100 milyara da var, araba gibi düşünün. Satış yaptığım güvercinlerin fiyatları 15-25 bin arasında değişiyor. Ortalama fiyatları bu şekilde. Az oldukça biraz daha kıymetli oluyor." değerlendirmesinde bulundu.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...