grip belirtileri

grip belirtileri Haberleri

grip belirtileri haberleri sayfasında grip belirtileri haberlerini bulabilir tüm grip belirtileri haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. grip belirtileri haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 6 haber bulunmaktadır.

Uzmanlar 'grip aşısı olurken bu soruyu mutlaka sorun' diyerek uyardı

Uzmanlar 'grip aşısı olurken bu soruyu mutlaka sorun' diyerek uyardı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, “Grip virüsü her sene farklılık gösterdiği için, grip aşısı olmadan önce ‘Bu senenin aşısı mı’ diye sormak lazım. Bu sene virüste çok büyük bir değişiklik olursa, şimdilik onun sinyali yok ama bu sene olacağımız aşı da fayda sağlamayabilir” dedi.
Gripten nasıl korunabiliriz? İnfluenza belirtileri ve tedavisi

Gripten nasıl korunabiliriz? İnfluenza belirtileri ve tedavisi

Kış aylarına girerken salgınlara sebep olan grip (influenza) enfeksiyonu, genellikle solunum yoluyla bulaşıyor ve yüksek ateş, halsizlik, boğaz ağrısı gibi şikayetleri de beraberinde getiriyor. Grip influenza virüsleri tarafından gelişen ani, ciddi ve salgınlara yol açabilen bir enfeksiyon hastalığı. Ateş, halsizlik ve öksürük hastalığın en sık görülen semptomları. İnfluenza A ve B, insanlarda en sık hastalık yapan tipleri olduğunu belirten Özel Hayat Hastanesi Dâhiliye Uzmanı Dr. Mehmet Erdoğmuş, influanzadan nasıl korunmamız gerektiğini anlattı.
Virüsler nasıl ayırt edilebilir?

Virüsler nasıl ayırt edilebilir?

Koronavirüs, mevsimsel grip ve soğuk algınlığını nasıl ayırt edebiliriz? Hangi belirti hangi hastalığın habercisidir? Ani ve beklenmedik semptomlar hangi virüsü işaret ediyor? Ayrıntılar video haberimizde...
Çocuklara grip aşısı yaptırılmalı mı? Grip aşısı ne zaman yapılır?

Çocuklara grip aşısı yaptırılmalı mı? Grip aşısı ne zaman yapılır?

Soğuk havalarla birlikte grip enfeksiyonu vakaları da arttı. Yüksek ateş, öksürük, halsizlik ve kas ağrısı ile kendini gösteren grip, en çok çocukları, yaşlıları ve kronik hastalıkları olanları etkiliyor. Özellikle de kreş ve okullar gibi ortak alanlarda çocuklar enfeksiyonlardan daha çok etkileniyor. Peki, Çocuklara grip aşısı yaptırılmalı mı? Grip aşısı ne zaman yapılır? Çocuklarda soğuk algınlığı ve grip belirtileri nelerdir? İnfluenza nedir, belirtileri nelerdir? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. İncilay Üstündağ grip aşısı hakkında bilgi verdi ve anne ve babaları bulaşıcı hastalıklara karşı uyardı.
Gribin tedavisi için 6 öneri

Gribin tedavisi için 6 öneri

Sonbaharla birlikte hava koşullarındaki ani değişimler vücut direncini düşürerek grip ve soğuk algınlığına neden olabiliyor. Grip ve soğuk algınlığı özellikle de kronik rahatsızlığı bulunan hastaları ve çocukları etkiliyor. Peki grip ve soğuk algınlığı için neler yapılmalı? Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Elif Hakko grip ve soğuk algınlığı tedavi sürecini hızlandıran adımları anlattı.
Grip değil, komplikasyonlar öldürüyor!

Grip değil, komplikasyonlar öldürüyor!

Nezle, soğuk algınlığı ve grip belirtilerinin benzediğini; ancak yüksek ateşle seyreden vakaların ölümle sonuçlanabildiğini söyleyen Mikrobiyolog Doç. Çakır Güney, "İnsanları grip değil, komplikasyonları öldürüyor" dedi