Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi Haberleri

Son dakika saç dökülmesi haberleri ile ilgili Posta.com.tr'ye eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan saç dökülmesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan saç dökülmesi haber sayfamızda...
Gençlerde saç dökülmesinin nedenleri

Gençlerde saç dökülmesinin nedenleri

26.05.2022
Yaşlanma söz konusu olduğunda saç dökülmesi yaygın bir özelliktir. Ancak ergenlik döneminde hızla saç kaybetmek sinir bozucu ve yönetilmesi zor olabilir. Genetik faktörler, altta yatan tıbbi sorunlar veya hormonal değişiklikler gibi nedenler, gençler arasında şiddetli saç dökülmesini tetikleyebilir. Neyse ki dengeli beslenme, kaliteli ürünler ve gelişmiş tıbbi tedaviler sayesinde bu durum geri döndürülebilir. Bugün, genç yaşta saç dökülmesine katkıda bulunan olası nedenlere ve onu tedavi etmek için neler yapılabileceğine odaklanalım.
Yumurtalık kanserinde bu belirtilere dikkat

Yumurtalık kanserinde bu belirtilere dikkat

19.05.2022
Acıbadem Kayseri Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Dr. Ayşe Dişli Gürler, erken dönemde belirti vermeyen yumurtalık kanserine karşı rutin jinekolojik kontrollerin çok önemli olduğunu söyledi. Dr. Gürler, bunun yanı sıra, “Hazımsızlık, sindirim sistemi problemleri, idrar yapmayla ilgili şikayetler, karında şişlik, ele gelen kitle, bazen regl düzensizlikleri” gibi belirtilere dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.
Saç dökülmesini durduran yöntemler

Saç dökülmesini durduran yöntemler

19.05.2022
Saç dökülmesi sorunuyla hayatınızı bir döneminde mutlaka karşılaşabilirsiniz. Yoğun bir yaşam temposu, çevresel kirlilik ya da yanlış bakım uygulamaları saç dökülmesine sebep olabilir. Dökülen saçlar her insanı üzer ve panik olmanıza sebep olur. Kaybedilen saç tellerini geri kazanmak için genellikle çeşitli yöntemler araştırılır. Ancak saç dökülmesini günlük alışkanlıklarınızı değiştirerek önleyebilirsiniz. Saç dökülmesini durduran yöntemleri posta.com.tr okurları için araştırdık.
Saç dökülmesine neden olan 8 gıda

Saç dökülmesine neden olan 8 gıda

15.05.2022
Parlak, güçlü saçlara sahip olmak ister misiniz? Muhtemelen zaten muhteşem saçlarınızı korumak için pahalı saç bakım ürünleriyle ilgileniyor ve yatırım yapıyorsunuz. Fakat diyetin saç sağlığınızda önemli bir rolü olduğunu biliyor musunuz? Yiyecekler vücudun düzgün çalışması için gerekli beslenmeyi sağlarken, bazı yiyecekler saç sağlığınıza zarar verebilir. Hangi yiyeceklerin saç dökülmesine neden olduğunu bilmek, yemeklerinizi daha iyi planlamanıza ve saçınıza doğru beslenmeyi sağlamanıza yardımcı olabilir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İşte saç dökülmesine neden olan bazı besinler...
Mehmet Öz açıkladı: Mutlaka tüketin kelliğe engel oluyor!

Mehmet Öz açıkladı: Mutlaka tüketin kelliğe engel oluyor!

9.05.2022
Eğer son dönemlerde saçlarınızın inceldiğini veya eskisi kadar gür ve çekici görünmediğini fark ettiyseniz bunun nedeni belki de beslenme şekliniz... Doğru şampuan, maske veya saç kesimi hayallerinizdeki saç için yardımcı ama saç kalitenizde yedikleriniz de çok büyük rol oynuyor. Saçlarınıza gereken itinayı göstermek için protein ve sağlıklı yağ zengini yiyecekler tüketmeniz gerek. Hangileri mi?
Saçı parıl parıl yapıyor! Dökülmeyi önlüyor

Saçı parıl parıl yapıyor! Dökülmeyi önlüyor

8.05.2022
Parlayan ve her zaman canlı görünen saçlar herkesin hayâli... Gün içerisinde çevresel faktörlerden çok fazla etkilenen ve yapılan işlemlerden yıpranan saçlarınız çok fazla bakıma ihtiyaç duyar. Aloe vera ile evde saç bakım maskesi yaparak kısa sürede saçlarınızın güçlenmesini sağlayabilir, saç tellerinizi onarabilirsiniz. Aloe vera jeli kullanarak saç dökülmelerini ve kepeği önleyebilirsiniz. İşte saçlarınız için aloe vera kullanarak yapabileceğiniz maskelerden bazıları...
Güne Başlarken | 8 Mayıs 2022

Güne Başlarken | 8 Mayıs 2022

8.05.2022
Günaydın! Mottomuz belli: Gün başlarken herkes için 24 saattir!
Güne Başlarken | 7 Mayıs 2022

Güne Başlarken | 7 Mayıs 2022

7.05.2022
Günaydın! Mottomuz belli: Gün başlarken herkes için 24 saattir!
Saç büyümesini %15 hızlandırıyor! Saç tellerini kalınlaştırıyor

Saç büyümesini %15 hızlandırıyor! Saç tellerini kalınlaştırıyor

6.05.2022
Stres ve beslenmenin yanı sıra genetik faktörler saç dökülmesine neden olabilir. Saç dökülmesi şnsan psikolojisini oldukça etkileyen önemli bir soruna dönüşebilir. Özellikle yetersiz beslenme nedeniyle ortaya çıkan bazı vitaminlerin eksikliği saç dökülmesi nedenlerinin başında gelir. Beslenemeyen saç telleri zamanla güçsüzleşir ve dökülme döngüsü hızlanır. Uzmanlar, saç dökülmesiyle başa çıkabilmek için besinlerin şifalı gücünden faydalanmak gerektiğini belirtiyor. Peki, hangi besinler saç dökülmesini durduruyor? İşte saç dökülmesini durdurarak yeni saç oluşumunu destekleyen mucizevi besinler...
Saç dökülmesini anında önlüyor! Haftada 1 kez yapın

Saç dökülmesini anında önlüyor! Haftada 1 kez yapın

28.04.2022
Saçlarınız uyguladığınız işlemler, çevresel faktörler ya da yanlış bakım uygulamalarından dolayı zaman zaman dökülme problemiyle karşılaşır. Saçlarınız döküldüğünde hemen paniğe kapılmak yerine bunu önleminin yollarını araştırabilirsiniz. Doğal yağlar kullanarak saç dökülmenizi durdurabilir, saçlarınıza gereken bakımı uygulayabilirsiniz. İşte saç dökülmesi sorununu ortadan kaldıran o yağlar...
Saçtaki egzamayı geçiren mucize yöntem!

Saçtaki egzamayı geçiren mucize yöntem!

25.04.2022
Gerçek ismi neem ağacı olan tesbih ağacı, tesbihlerin yapılışında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra tesbih ağacının yağından üretilen esans yağda güzellik alanında kullanılmaya başlandı. Çeşitli kozmetik ürünlerin içerisine katılan bu yağın aynı zamanda saça olan mucizevi etkileri de bulunuyor. Saç derisini besleyen tesbih ağacı saçta meydana gelen egzama, bitlenme, pul pul dökülme gibi problemlerinde önlenmesini sağlıyor.
Saç dökülmesi bu besinle son buluyor!

Saç dökülmesi bu besinle son buluyor!

21.04.2022
Türkiye de Genelde turşusunu kurduğumuz bu sebzenin kabukları öyle faydalı ki saç dökülmesini bile durdurabiliyor…Genelde turşuluk olarak tüketmeye alışkınız ancak birçok tarife de çok güzel uyum sağlayabiliriyor ve yemeklerin lezzetini artırabiliyor. Sert olmasından dolayı dayanıklılığı da gayet iyi yaklaşık 2 hafta boyunca buzdolabında saklamak mümkün.
Saç ekiminde doğru bilinen yanlışlar...

Saç ekiminde doğru bilinen yanlışlar...

20.04.2022
Türkiye’de her 10 erkekten 7’si ciddi saç kayıpları yaşıyor ve kellikle mücadele etmek zorunda kalıyor. Bu noktada en sık başvurulan yöntemlerin başında gelen saç ekimi hakkında yayılan yanlış bilgiler, kişileri hayal kırıklığına sürüklüyor. Her tedavinin kişiye özgü olduğunu belirten saç ekimi uzmanları, tedavi öncesinde gerekli testlerin yapılarak saç ekimi operasyonuna geçilmesi gerektiğini belirtiyor.
Eksikliği saç dökülmesi ve unutkanlık yapıyor!

Eksikliği saç dökülmesi ve unutkanlık yapıyor!

18.04.2022
Kalsiyum, kemik gelişiminde ve kemik sağlığının korunmasında büyük önem taşıyor. Vücut tarafından üretilmeyen kalsiyumun yeterli alımı için sağlıklı beslenme anahtar rol oynuyor. İnsanların güçlü kemikler oluşturmak ve korumak için kalsiyuma ihtiyacı vardır ve vücudun kalsiyumunun %99'u kemiklerde ve dişlerdedir. Beyin ve vücudun diğer bölümleri arasındaki sağlıklı iletişimi sürdürmek için de gereklidir. Kalsiyum eksikliği vücut için büyük problem yaratır.
Koronavirüsün bilinmeyen semptomları! Uzun vadede etkili...

Koronavirüsün bilinmeyen semptomları! Uzun vadede etkili...

13.04.2022
Koronavirüs salgınında vaka sayılarının düşmesi ile birlikte salgını sona ermesine ilişkin beklentiler yükseldi. Yapılan yeni bir araştırma, koronavirüsün uzun vadede çok ilginç yan etkileri olduğunu ortaya çıkardı.
Mevsimsel saç dökülmesini doğal desteklerle ve yağlarla önleyin!

Mevsimsel saç dökülmesini doğal desteklerle ve yağlarla önleyin!

10.04.2022
Hormonal sebepler, vitamin eksikliği, ani kilo kaybı ve mevsim geçişleri gibi faktörler saç dökülmesinin artışına neden olabiliyor. Uzmanlar normal koşullarda günde 100 tel kadar saç dökülmesinin normal olduğunu belirtiyor ancak saç kaybının olağan dışı artması halinde bir hekime danışılmasını öneriyor. Sağlıklı saçın korunmasında vitamin ve mineral dengesinin önemi büyük. Özellikle B grubu vitaminlerinin beslenme rutinine dahil edilmesi saç sağlığını korumaya yardımcı oluyor.
Saçlarınızın dökülmesini bu yöntemle durdurun!

Saçlarınızın dökülmesini bu yöntemle durdurun!

7.04.2022
Saç dökülmesi zaman zaman her insanın yaşadığı problemlerden sadece biri. Saç dökülmesini tetikleyen bir sürü etken var. Genetik ya da çevresel faktörlere bağlı olarak saç dökülmesi yaşanabilir. Ancak saçlarınız döküldüğünde hemen endişeye kapılmayın. Çünkü saç dökülmesini bazı basit kurallara uyarak önleyebilirsiniz.
Bebeklerde saç dökülmesi neden olur, ne zamana kadar devam eder?

Bebeklerde saç dökülmesi neden olur, ne zamana kadar devam eder?

3.04.2022
Bazı bebekler saçsız dünyaya gelir bazıları ise çok gür saçlarıyla doğarlar. Gür saçlı doğan bebeklerde zamanla saç dökülmesi gerçekleşir. Birçok ebeveyn, bebeğinin saçını dökülmüş bir şekilde görünce panikler ve nedenlerini araştırmaya başlar. Peki, bebeklerde saç dökülmesi neden olur? Bebeklerde saç dökülmesi ne zamana kadar devam eder? İşte bebeklerde saç dökülmesinin nedenleri...
Leylak yağı faydaları

Leylak yağı faydaları

1.04.2022
Açık mor renkteki leylak yapraklarından üretilen leylak yağı, ferahlatıcı kokusuyla birçok şifalı özelliğe sahiptir. Saç dökülmesi, erken yaşlanma, depresyon ve bağırsak enfeksiyonlarını önler. Mide ve bağırsak sorunlarında kullanılır.
Jada Smith'in hastalığı saçkıran (alopesi areata) hastalığının nedeni...

Jada Smith'in hastalığı saçkıran (alopesi areata) hastalığının nedeni...

28.03.2022
Halk arasında saçkıran veya kılkıran hastalığı olarak bilinen alopesi, saçlı deri, sakal bölgesi, kaş, kirpik ve diğer vücut kıllarının, belli bir neden olmaksızın tüm vücuda yayılmış bir şekilde dökülmesi ile kendini gösteren bir hastalık. Geçtiğimiz Pazar, Oscar ödülleri gecesinde Will Smith'in alopesi olan karısı Jada Smith hakkında şakalar yapan komedyen Chris Rock'a tokat atması ile gündeme gelen hastalık, dermatoloji alanında inceleniyor ve temelinde bir otoimmün hastalığın yattığı düşünülmesine rağmen asıl nedeni bulunamadığı için sık sık tekrar edebiliyor.
Erkeklerde saç dökülmesi nasıl durdurulur?

Erkeklerde saç dökülmesi nasıl durdurulur?

25.03.2022
Saç dökülmesi erkeklerde çok sık görülen bir problemdir. Herkes günde 100-150 arasında saç teli kaybeder. Doğal olduğu için birkaç saç teli düşse de endişelenmeye gerek yoktur. Saç dökülmesinin pek çok sebebi olabilir. Peki, erkeklerde saç dökülmesi nasıl durdurulur?
Bağışıklığı koruyor, kilo almak isteyenler için iştahı açıyor, yorgunluğu önlüyor

Bağışıklığı koruyor, kilo almak isteyenler için iştahı açıyor, yorgunluğu önlüyor

24.03.2022
Kahvaltılardan tatlılara, bitki çaylarından lezzetli Fransız yemeklerine kadar kendine sayısız tarifte yer bulan bal sağlık için de çok değerli bir şifa kaynağı. Özellikle küçük yaştan itibaren çocuklar için de faydaları saymakla bitmeyen balın, hastalıkların önlenmesi, vücut bağışıklığının güçlenmesi ve vitamin gibi pek çok değerli mineral ve enzimin takviye edilebilmesi adına balın düzenli ve önerilen miktarlarda tüketilmesi öneriliyor. Anzer balı da bu bal çeşitlerinden biri ancak bu balın tüketim şekli ve miktarı standart çiçek balından çok farklı. Özellikle kilo almak isteyenler için iştah açma özelliği ile de bilinen anzer balının faydalarına ve tüketim şekli ve miktarına gelin birlikte bakalım.
İlaç tedavisiyle sonuç alınmaya çalışılır

İlaç tedavisiyle sonuç alınmaya çalışılır

20.03.2022
Dış gebelik erken dönemde saptanırsa tedavi için ilk tercih ilaçlar olur. Verilecek ilaç ile dış gebelik odağının yok edilmesi amaçlanır. Ama bu her zaman başarılı olmayabilir. İlacın etkinliğini takip etmek için 4 ve 7’nci günlerde birtakım testler yapılıp sonuca bakılır.
Omicron semptomları kadın ve erkeklerde farklı gelişiyor

Omicron semptomları kadın ve erkeklerde farklı gelişiyor

18.03.2022
ABD'de yapılan yeni bir araştırma, Omicron'a yakalanan kadın ve erkeklerde farklı semptomların gelişebildiğini ortaya koydu.
Uzmanı uyardı: Duygusal travma ani saç kaybına neden olabilir

Uzmanı uyardı: Duygusal travma ani saç kaybına neden olabilir

15.03.2022
Saç kaybının pek çok kadının hayatını olumsuz etkilediğini ve çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabildiğini söyleyen Smile Hair Clinic’in Kurucu Ortağı Dr. Gökay Bilgin,” Kadınlarda saç dökülmesinin birden fazla nedeni olabilir. Hormon düzensizliği tiroid hastalığı, demir eksikliği, düzensiz beslenme, aşırı stres ve duygusal travma kadınlarda saç dökülmesini tetikleyen faktörlerden bazılarıdır” dedi.