Vucut

Vucut Haberleri

Vucut haberleri sayfasında Vucut haberlerini bulabilir tüm Vucut haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Vucut haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 1429 haber bulunmaktadır.

Basen eriten yiyecekler

Basen eriten yiyecekler

Kabul ediyoruz; basenden kilo vermek zor! Armut vücut tipli kadınların en çok yakındığı konulardan biri basenlerden alınan ve zor verilen kilolar. Spor yapmak basenleri eritmek için son derece etkili olsa da bazı yiyecekleri tüketmek ve bazılarını da tüketmeyi bırakmak, basenlerinizdeki yağların yakılmasına ve daha fit ve orantılı bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilir. Basen eriten yiyecekler nelerdir merak ediyorsanız, işte bilmeniz gerekenler... /ÖZEL
Fit bir vücut için günde kaç kalori alınmalı?

Fit bir vücut için günde kaç kalori alınmalı?

Tükettiğimiz yiyecek ve içeceklerin hem besin hem de kalori değerleri sağlıklı beslenme planında önemli yer tutuyor. Bu nedenle kilo vermek-almak ve formda kalmak isteyen kişilerin bu değerlere dikkat etmesi gerekiyor. Peki fit bir vücut için günde kaç kalori almak gerekiyor? Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Merve Sır, kalori dengesinin sağlıklı beslenmede önemli bir yer tuttuğunu ancak kalori hesaplamanın takıntı haline getirilmemesi gerektiğini vurgulayarak konu ile ilgili bilgi verdi.
Basenden kilo vermenin yolları

Basenden kilo vermenin yolları

Vücudun enerjiye ihtiyacı olduğu zaman bedenin tüm noktalarındaki yağ rezervlerini kullanabilir. Ancak genetik olarak bazı bölgelerimiz bu süreçte daha fazla kullanılır. Armut tipi dediğimiz vücut yapısında, göbekten çok kolay kilo veriliyorken, basenler ya aynı kalır ya da daha az kilo verilir. Bu nedenle basen eritmek için daha farklı yollar izlemek gerekebilir. Basenden kilo vermek istiyorsanız, yaptığınız egzersizde ve tükettiğiniz gıdalarda bazı değişiklikler yapmalısınız. İşte basen eritmek için yapılması gerekenler... /ÖZEL
Kasık ağrısı ve vücut ısısında artış görülebilir

Kasık ağrısı ve vücut ısısında artış görülebilir

Yumurta çatlarken kadında kasık ağrısı ve vücut ısısında hafif artış görülebilir. Ama ağrılarınızda artış varsa ve sürekli oluyorsa doktorunuza başvurmalısınız.
Uzmanlardan uyarı: Esmer etli balıklara dikkat!

Uzmanlardan uyarı: Esmer etli balıklara dikkat!

Gıda Bilimi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat Doğan, özellikle esmer etli balıkların alerji ve zehirlenme gibi sağlık sorunlarını beraberinde getirebileceğini söyledi. Özellikle taze tüketimin önemine vurgu yapan Doğan, balığın alerji ve zehirlenme gibi sağlık sorunlarını beraberinde getirebileceğini belirterek, “Balığı beklettiğinizde onun bağırsaklarındaki bakteriler, histitini histamine çeviriyor. Bu da vücutta bizim yangı, enflomasyon dediğimizi mide bulantısı, kusma, baş dönmesi, solunum durması gibi problemlere neden oluyor” diye konuştu.
Çatlaklara ev yapımı çözümler

Çatlaklara ev yapımı çözümler

Vücuttaki çatlaklar, doğum, kilo alma ya da büyüme gibi birçok nedenden meydana gelebilir ve birçok insan bu sorundan muzdariptir. Ancak meraklanmayın! Şimdi bahsedeceğimiz ev yapımı kürler sayesinde çatlak görünümünden kurtulmanız mümkün. / ÖZEL
Mumyalama oyunu

Mumyalama oyunu

Bu tarz açık havada oynanan oyunlar çocukların motor becerilerini, vücut kitle indekslerini, genel sağlıklarını ve kas güçlerini geliştirir.
'Burnu akan çocuk koronavirüs olabilir'

'Burnu akan çocuk koronavirüs olabilir'

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, çocuklarda görülen koronavirüs vakalarının klinik tablolarında farklılıklar olduğunu söyledi. Ceyhan, "Eskiden ateş, baş, vücut ağrısının, tat alma duyusunun bozukluğunun ön planda olduğu bir tablo varken, şimdi daha çok soğuk algınlığı tablosu ön planda. Bu da Delta varyantının klinikte yaptığı bir değişiklik. Aileler, burnu akan bir çocuğu koronavirüs olabilir diye düşünmeleri lazım" dedi.
Karşı cinsi bir mıknatıs gibi çeken 10 şey

Karşı cinsi bir mıknatıs gibi çeken 10 şey

Bir cazibe ne hakkındadır? Her şey görünüşünle mi ilgili yoksa bundan daha fazlası var mı? Çoğu insan, bir kişi hakkında ilk fark ettikleri şeyin nasıl göründükleri olduğu konusunda hemfikirdir: saç rengi, göz rengi, vücut oranları, tarzı vb. Elbette, umursadığımız tek şey bu değil, çok az insan yüzeysel. Kişilik özelliklerini, mizah anlayışını, karakterini, nezaketini, ahlakını ve diğerlerini önemsiyoruz, ancak bunu ancak o kişiyle gerçekten konuştuktan ve onu daha iyi tanıdıktan sonra öğrenebilirsiniz. İşte karşı cinsi mıknatıs gibi çeken 10 şey
Koronavirüs belirtileri değişti! Artık ateş, vücut ağrısı ve tat alma bozukluğu değil...

Koronavirüs belirtileri değişti! Artık ateş, vücut ağrısı ve tat alma bozukluğu değil...

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, çocuklarda görülen koronavirüse ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ceyhan, önceden ateş, baş, vücut ağrısının, tat alma duyusunun bozukluğunun ön planda olduğu bir tablo olduğunu ancak şimdi daha çok soğuk algınlığı tablosunun görüldüğünü söyledi. Ceyhan, "Aileler, burnu akan bir çocuğu koronavirüs olabilir diye düşünmeleri lazım" dedi.
Yağ yakmaya yardımcı olduğu kanıtlanmış 12 sağlıklı gıda

Yağ yakmaya yardımcı olduğu kanıtlanmış 12 sağlıklı gıda

Metabolizma hızınızı artırmak, vücut yağını kaybetmenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, piyasadaki çoğu "yağ yakıcı" takviyeler ya güvenli değil, etkisiz ya da her ikisi birden. Neyse ki, araştırmalar birkaç doğal yiyecek ve içeceğin metabolizmanızı artırdığı ve yağ kaybını desteklediği gösterilmiştir. İşte yağ yakmanıza yardımcı olan 12 sağlıklı yiyecek.
Dinlenme anında görülen titremelere dikkat

Dinlenme anında görülen titremelere dikkat

Vücutta titremeye neden olan birçok hastalık bulunduğunu belirten Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ali Zırh, "Bu hastalıklarda şikayetler sıklıkla istirahat halinde titreme halleri olarak gözlenir ve bunların başında Parkinson hastalığı gelmekte" dedi.
İşte Doğal insülin! 1 hafta kaynatıp suyunu için ve…

İşte Doğal insülin! 1 hafta kaynatıp suyunu için ve…

Ekşi tadıyla yemeklere ve salatalara lezzet veren sumağın vücut sağlığına inanılmaz faydaları vardır. Sizler için duyunca inanamayacağınız sumağın faydalarını ve iyi geldiği hastalıkları araştırdık. İşte sumak suyunun faydaları…
Asla yaşlanmamanın 5 basit yolu

Asla yaşlanmamanın 5 basit yolu

Sonsuza kadar genç kalabilen bir vücut her ne kadar fantastik bir hikayeden çıkma gibi dursa da, yaşlanmanın etkilerini önleyebilmek için yapabileceğiniz bazım yaşam tarzı değişiklikleri var.Üstelik bunlar bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. İşte asla yaşlanmamanın birkaç basit yolu. /ÖZEL
Bel ölçünüz sinyal veriyor olabilir!

Bel ölçünüz sinyal veriyor olabilir!

Sağlıklı insanlarda yemekten sonra pankreas, yediklerimizi enerjiye dönüştürmek için insülin üretir. Egzersiz yapmamak, hareketsiz yaşam tarzı ve yüksek kalorili beslenme vücudun insülini kullanmasına engel olur ve vücut insülin hormonunu verimli kullanamaz. İnsülin direnci de zaman içinde kişide bazı sağlık sorunlarına yol açar. Peki insülin direncini kırmak için ne yapmak gerekir? Bel çevresinin erkeklerde 102 cm ve kadınlarda 88 cm üzerine olması, 130/80 veya daha üstünde tansiyon değeri, hızlı ve aşırı kilo alma, yemek yedikten sonra bile sürekli açlık hissi gibi belirtiler gösteren insülin direnci hakkında merak edilenleri Beslenme ve Diyet Uzmanı Renan Güneş anlatıyor.
Daha fit görünen bir vücut için yeni kaslar nasıl oluşur?

Daha fit görünen bir vücut için yeni kaslar nasıl oluşur?

Vücudumuz büyüleyici bir sisteme sahip ve işleyişi konusunda hala bilinmeyen bir çok nokta var. Cildin ve vücudun enerjik, gergin ve sağlam görünmesi kas yapımızdaki gelişmelere bağlı. Peki yeni kaslar nasıl oluşur? Kaslar nasıl gelişir?
Tasarımcı gözünden vücut tipine göre kıyafet seçimi için ipuçları

Tasarımcı gözünden vücut tipine göre kıyafet seçimi için ipuçları

Tasarımcı Abdulselam Dalmış vücut tipine uygun giyinme hususunda önemli noktaların altını çizdi. Dalmış, giyimde doğru seçimlerin ve uyumun kişinin vücudunu tanımasından geçtiğini ifade etti.
Biotin takviyesinin faydaları: Saçları uzatıyor mu?

Biotin takviyesinin faydaları: Saçları uzatıyor mu?

Biotin, B7 vitamini ya da H vitamini olarak da biliniyor. Biotinin temel faydalarından biri, vücuttaki besinleri enerjiye dönüştürmesidir. Piyasadaki birçok saç bakım ürününün içinde biotin bulunuyor. Cilt, saç ve tırnak için kullandığımız takviyelerin çoğu da biotin içeriyor. Peki biotin gerçekten saçın uzamasını sağlıyor mu? Biotin takviyesi, biotin içeren yiyecekler ve saç uzatmaya olan faydalarını anlattık. /ÖZEL HABER
Balon patlatma oyunu

Balon patlatma oyunu

Bu oyun çocukların fiziksel yeteneklerini geliştirmelerine, vücutlarını güçlendirmelerine ve hareketlerinde daha özgüvenli olmalarına yardımcı olur.
Kilo alıp vermeyle oluşan çatlakları gideren yöntem

Kilo alıp vermeyle oluşan çatlakları gideren yöntem

Çoğu zaman karın ya da bacak bölgesinde ortaya çıkan beyaz çatlaklar, birçok insan için rahatsız edici olabilir. Hamilelik, kilo alıp verme ya da genetik gibi nedenlerden oluşan çatlaklar, mümkün olduğunca erken tedavi edilmelidir. Çatlaklar için medikal yöntemlerin yanı sıra, evde kendiniz de yapabileceğiniz doğal yöntemler de var. İşte evde yapabileceğiniz çatlak gideren kür tarifi...