Halis Özkahya hakemliği neden bıraktığını açıkladı

41 yaşındaki hakem Halis Özkahya, Gaziantep FK-Kasımpaşa maçında skandal bir hataya imza atmıştı. 9 dakika uzatma gösteren Özkahya, 5. dakikada maçı bitirmiş, ardından oyuncuları soyunma odasından geri çağırıp 4 dakika daha oynatmıştı. Bu hatanın ardından hakemliği bırakma kararı alan Özkahya, o maçta yaşananları ve kararının gerekçesini açıkladı.

08 Kasım 2021, Pazartesi 13:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TV100'e konuşan Halis Özkahya hakemliği 'futboldaki ortam' nedeniyle bıraktığını açıkladı. Emeklilik kararının arka planını ve gelecek planlarını anlatan Özkahya, şunları söyledi:

"Beni kimse zorlamadı"

"Beni kimse zorlamadı"

Maçı devam ettirmem için kimse beni zorlamadı. Erken bitirdiğimi içeri girdikten sonra fark ettim. 5 dakika uzatma verdim, 4. hakem yanlışlıkla 9 dakika gösterdi diyebilirdim ama bu benim karakterime uymazdı. Sonrasında iki takımdan da rica ettim. 

"Dalgınlık yüzünden erken bitirdim"

"Dalgınlık yüzünden erken bitirdim"

Maçın dalgınlık sonucu erken bittiğini, daha sonra itiraz olursa maçın tekrar edilebileceğini ya da oynanmayan dakikaların oynanabileceğini ilettim. Maçın tekrarı olabilirdi. Ondan dolayı da iki takımı da davet ettim. Onlar da sağ olsunlar yardımcı oldular, tekrar sahaya çıktılar. Maç bittikten sonra da "Olur bunlar insana mahsus hatalar" dediler.

"Her şey çok çirkinleşti"

"Her şey çok çirkinleşti"

Futbol, spor ortamı çok çirkinleşti. Her maç öncesi, sırası ve sonrasında hakaret ve küfürler işitmekten bıktım. Çok severek başladığım hakemlik mesleğinden zevk almamaya başladım. Bu kaos ortamında daha fazla durmak istemiyorum. Bu ortamda hakemlik yapılmaz. Her şey ve herkes değişmesine rağmen aslında değişen bir şey yok. Değişmesi gereken sistem. Bundan dolayı bırakma kararı aldım.

"Kararımdan dönmeyeceğim"

"Kararımdan dönmeyeceğim"

Kararımdan kesinlikle dönmeyi düşünmüyorum. MHK Başkanı ile de görüştüm. Kendisi "Emin misin?" diye sordu. Kararımdan emin olduğumu söyledim. Şu an için yorumculuk veya bir camiada herhangi bir görev düşünmüyorum. Birkaç ay kafamı dinledikten sonra belki de tekrardan beden eğitimi öğretmenliğine dönmek için dilekçe verebilirim.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Lokomotiv cephesinden maç tekrarı açıklaması: 'Bize uyar, beraberlik zaten işimize yaramıyordu'