Hasta köpeği tedavi ettirmek için sırtında taşıyan genç konuştu

Hasta köpeği tedavi ettirmek için sırtında taşıyan genç konuştu

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde hastalanan köpeği sırtlayan ve her gün tedavi ettirmek için sırtında taşıyan görüntüsüyle Türkiye’nin gündemine oturan, sosyal medyada beğeni rekoru kıran 19 yaşındaki Ahmet Can Derneklioğlu, "Baktım gidecek gibi değil, kaldırdım sırtımda taşırken motorcu abimiz beni çekti" dedi

21 Eylül 2018, Cuma 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Olay, Kocaeli’nin Körfez Mimar Sinan Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre sokakta hareketsiz yatan bir sokak köpeğini gören Ahmet Can Derneklioğlu, hayvanın yanına yaklaştı. Hayvanın hareket edemeyecek kadar hasta olduğunu gören genç, sırtına aldığı köpeği tedavi ettirmek için 500 metre taşıyarak veterinere götürdü.

Sırtında köpekle, yürüyen genci gören bir motosiklet sürücüsünün çektiği görüntüler ise sosyal meydana büyük beğeni kazandı.

OKUL HARÇLIĞIYLA TEDAVİ ETTİRİYOR

Bu yıl Kocaeli Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünü kazanan ve okul harçlığı için yevmiyeyle gümrükte çalıştığını anlatan Dernekçioğlu, kazandığını paranın bir miktarını da köpeğin bakımına harcıyor. Veteriner tarafından yaklaşık 10 gündür aç kaldığı ve akciğer enfeksiyorunu teşhisi koyulan köpek, 8 günlük iğne tedavisi sonrasında iyileşmesi bekleniyor.

HİÇ DÜŞÜNMEDEN SIRTINDAN TAŞIDI

Köpeği tedavi ettirmek için hiç düşünmeden sırtına aldığını söyleyen Ahmet Can Derneklioğlu, "Günüm bu hayvanlara yardım ederek geçiyor. Bu çevre komple hayvanseveriz. Bu hayvan biraz zor durumdaydı. Bunu sahilin oraya doğru gidiyordum, baktım bir köşede yatıyor. Kemikleri görünüyor biraz sıkıntılı. Baktım gidecek gibi değil. Kaldırdım sırtımda taşırken, buralara doğru yaklaşırken bir motorcu abimiz beni çekti. Sahilden buraya kadar taşıdım, buradan da veterinere götürdüm" dedi.

'EPEY YORULDUM AMA OLSUN'

Veterinerde tedavi sürecinden bahseden Ahmet Can, "Önce muayene etti, teşhisi koyduktan sonra ilaç yazdı, iğne şeklinde. Saat 4’te vurmamız gerektiğini söyledi. Kendisi vurduktan sonra arabayla bir yere kadar getirdik, oradan da buraya kadar tekrar taşıdım. Bayağı yoruldum ama olsun" diye konuştu.

'SOSYAL MEDYADA YAZILANLAR BENİ GURURLANDIRDI'

Sosyal medyadaki yorumlardan dolayı mutlu olduğunu ifade eden hayvansever Dernekçioğlu, "Çok olumlu şeyler yazmışlar sağ olsunlar. Beni de mutlu ediyor bu. İnsanı gururlandırıyor tabi. Şimdi iyileştiriyoruz. İğnesini vuruyorum, yemeğini veriyorum, yürüyemediği için gezdiriyorum, taşıyoruz. Günün bir kısmını bununla harcıyorum. Etle beslemem gerekiyor çünkü protein ve yağa ihtiyacı var. Kasları malum zayıf, gelişmesi gerekiyor. Veteriner de öyle söyleyince et, yumurta, makarna veriyorum kilo yapsın diye. Çevredekiler de yardımcı oluyor" şeklinde konuştu.

HERKESE ÖRNEK OLSUN

Çevredeki vatandaşlar ise Ahmet Can’ın yaptığı davranışı takdir ettikleri, herkese örnek olması gerektiğini ifade ederek, kendilerinin de ellerinden geldiğince yardımcı olduklarını söylediler.

KOCAELİ (İHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 7 medeniyete ev sahipliği yapan Gölpazarı ilgi odağı oldu