Hatayspor 8.5 milyon euro'dan oldu ama memnun: Yabancılar buraya gelmek istemiyorlardı, artık gitmek istemiyorlar

Hatayspor, Aaron Boupendza için Rus kulübü Krasnodar'la 8.5 milyon euro ve sonraki satıştan pay karşılığında anlaşmıştı. Ancak Boupendza'nın Krasnodar'la anlaşamaması ve Hatay'da kalmak istemesiyle transfer gerçekleşmedi. Oyuncunun Hatayspor'da kalmak istemesi, kulübü hem sevindirdi hem de kaybedilen bonservisten ötürü biraz üzdü.

27 Şubat 2021, Cumartesi 15:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hatayspor Genel Sekreteri Rahmi Vardı, Aaron Boupendza'nın transferiyle ilgili detayları anlattı ve neden gerçekleşmediğini açıkladı. Vardı'nın sözleri şöyle:

Krasnodar Kulübü ile 8.5 milyon Euro’ya anlaşmaya vardık. Oyuncumuz, son görüşmemizde Hatayspor’da oynamaya devam etmek istediğini beyan edince Atakaş Hatayspor ve Rus kulübünün yetkilileri bu tercihi saygıyla karşıladı ve transfer noktalandı. Krasnodar yetkililerine de bu anlayışlarından dolayı teşekkür ettik. Aaron Boupendza dolayısıyla kulübümüzde kalmaya devam edecek.

Sevindirici durum; Hatay’a gelmek istemeyen yabancı oyuncular artık Hatay’dan gitmek istemiyor. Hoşgörü bulaşıcı demiştik. Bu, yabancı futbolcularımıza da bulaştı. Hatay’dan ayrılmak istemiyorlar. Aaron Boupendza inşallah golleriyle bundan sonraki dönemlerde daha iyi paralarla Hatayspor’a ciddi kazanımlar elde ettirir.

Boupendza'nın 2022 yılına kadar Hatayspor'la sözleşmesi bulunuyor. Oyuncunun bu sezon sonunda 8-10 milyon euro arası bir bedelle satılması bekleniyor. Hatayspor, Boupenza'nın taban fiyatının 8 milyon euro olarak belirlendiğini bildirmişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Younes Belhanda için Başakşehir iddiası