Henry Onyekuru için son gün yarın! Menajeri...

Galatasaray'ın uzun süre peşinden koştuğu Henry Onyekuru, takıma bir kez daha veda etmeye hazırlanıyor. 'Bu kez tamam, satın alınıyor' diye beklenen Onyekuru, İstanbul'a 4. kez veda edecek. Nijeryalının satın alma opsiyonunun süresi yarın bitiyor.

10 Haziran 2021, Perşembe 13:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'ın Monaco'dan 650 bin euro kiralama bedeli ve 4 milyon 350 bin euro satın alma opsiyonuyla kiraladığı Henry Onyekuru, bir kez daha sarı kırmızılılara veda ediyor. Galatasaray'ın opsiyonu kullanmama kararı sonrası hayli üzülen Onyekuru, alternatif bakıyor.

Satın alma opsiyonu 11 Haziran (yarın) günü sona erecek Onyekuru için mevcut yönetimden bir adım gelmedi. Fatih Terim'in de sözleşmesinin bitmesi ve Galatasaray'daki seçim telaşı nedeniyle sıra bir türlü transfere gelmedi. Onyekuru da bu karmaşada arada kaynayacak. 

Seçim sonrası Galatasaray istese dahi Onyekuru'yu alamayabilir. Monaco'nun daha fazla ücret istemesi ya da başka takımların devreye girmesi sonucu Nijeryalı elden kaçabilir. Onyekuru da opsiyonunun kullanılmamasına oldukça bozuk.

Celtic ve Olympiakos'un devrede olduğu Onyekuru için Monaco'nun isteyeceği bonservis henüz belirlenmedi. Eğer transfer edilseydi Galatasaray'a kiralama bedeliyle beraber 5 milyon euro'ya gelecek olan Onyekuru, İskoçya'ya gitmeye sıcak bakıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fatih Terim'in Galatasaray'da devam etmek için şartları var