Hidayat Türkoğlu: Batık bir futbolu kurtarmak için çabalıyoruz

Türkiye Basketbol Federasyonu başkanı Hidayet Türkoğlu, NTV'de Emek Ege'nin konuğu oldu. 'Kırılma Anı' adlı programda konuşan Türkoğlu, diğer spor dalları olarak futbola verilen desteğe üzüldüklerini ve Türk futbolunun batık olduğunu söyledi.

21 Mart 2021, Pazar 14:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hidayet Türkoğlu'nun konuşmalarından bazı kesitler şöyle:

Bizim futbolumuz bana göre en kötüler arasında. Ülke olarak batık futbolu daha nasıl kurtarabiliriz diye çabalıyoruz. Futbol bizim ülkemizde hak ettiğinden fazla destek buluyor. Bunu halk açısından söylemiyorum, devlet desteği, maddi destek olarak söylüyorum.

Gerek basket, gerek diğer branşlar büyük adımlar atıyorlar. Ancak hala ülke olarak batık futbolu daha nasıl kurtarırız diye çabalıyoruz. Güzel işler yapanların sahipsiz bırakılması beni üzüyor.

Basket olarak eksik olan ne varsa onu yapmaya çalışıyoruz. Futbol ise tesis anlamında bizim kadar kötü olmamasına rağmen Riva'da neredeyse bütün ilçeyi vermişler. Basket olarak bizim sadece bir futbol sahası büyüklüğünde alan ihtiyacımız var mesela. Oraya 6-7 tesis yapabiliriz. 

Geçmiş federasyon bu anlamda gerçekten çok alakasız işler yapmış. Ben oyuncuyken bile antrenman yapacak yerimiz yoktu, bunun farkındaydık. Koskoca TBF İstanbul'da 1, Ankara'da 1 tesise sahip. Hep kiralık tesislerde çalışma yapıyoruz. Elimizde salon yok. Kendi bünyemde 4-5 farklı salon olsa basketbol şu an çok farklı yerlerde olur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ali Koç derbi öncesi Samandıra'ya uğramadı