Hilbert yerine Bosingwa

Hilbert yerine Bosingwa

Beşiktaş teknik direktörü Tayfur Havutçu, Roberto Hilbert'in ayrılması konusunda ısrar etti. Serdal Adalı ise alternatif olarak Chelsea'nin sağ bekini önerdi

23 Haziran 2011, Perşembe 12:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yıldırım Demirören patronluğundaki Beşiktaş yönetimi, transferi kapatmış gibi görünse de hummalı çalışmalar devam ediyor.

Sezonun en önemli kararlarından biri de dün futbol komitesi başkanı Serdal Adalı ile teknik direktör Tayfur Havutçu arasında yapılan mini zirvenin ardından alındı.

Transferin başındaki isim olan Serdal Adalı ile Tayfur Havutçu’nun yaptığı toplantıda Chelsea’nin Portekizli sağ beki Bosingwa için harekete geçilmesi kararı alındı.

HİLBERT'İ İSTEMİYOR

Zirvede Havutçu, daha önce de kadroda düşünmediğini söylediği Roberto Hilbert konusunda ısrarcı oldu.

Bunun üzerine Adalı da geçen yıl almak istediği, ancak yüksek maliyeti yüzünden transferinden vazgeçilen Bosingwa ismini ortaya attı.

Chelsea’deki durumu belirsiz olan başarılı futbolcu için Havutçu da okey verdi. Bunun üzerine Chelsea ve Portekizli oyuncunun menajeriyle görüşmelere başlanması kararı alındı.

GİDECEK İSİMLER BELLİ OLDU

Öte yandan Kartal’da teknik direktör Havutçu’nun takım bulmasını istediği isimler de tamamen netleşti: Rodrigo Tabata, Filip Holosko, Mario Fink, Matteo Ferrari, Mert Nobre ve yabancı transferinin serbest kalmaması durumunda Tomas Sivok.

Birkaç kulübün bonservisiyle birlikte almak için resmi teklif yaptığı Çek savunmacı; Futbol Federasyonu’nun yeni yönetimi sınırı kaldırırsa, kadroda tutulacak, aksi durumda ise ya satılacak ya da kiralanacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Utku Yuvakuran: Atiba'nın heykeli dikilmeli