Ibrahimovic ve LeBron James arasında 'siyaset' polemiği

Zlatan Ibrahimovic ve LeBron James arasında siyaset polemiği yaşanıyor. Zlatan geçtiğimiz hafta içi 'Sen politikayı savundun!' minvalinde açıklamalar yapmıştı. LeBron ise bu duruma 'Savunmadım!' demek yerine net şekilde 'Konuşmaya devam edeceğim' dedi.

28 Şubat 2021, Pazar 14:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Zlatan Ibrahimovic'in LeBron James hakkında söylediklerine LeBron'dan cevap geldi.

Ibra geçtiğimiz hafta içi UEFA'nın sitesi için verdiği röportajda, "LeBron gerçek bir fenomen ve bu tip nüfuzlu kişilerin siyaset hakkında konuşmalarını doğru bulmuyorum. Neyi iyi yapıyorsan o konu hakkında konuşmalısın. Ben bir futbolcuyum ve bunun hakkında konuşurum. En iyi yaptığım şey bu. Ünlü kişilerin kariyerinde ilerledikten sonra yaptığı en büyük hatalardan biri bu, her konuda konuşuyorlar. LeBron kendini bu durumdan uzak tutmalı çünkü pek hoş görünmüyor" demişti.

LeBron James ise haksızlıklara karşı takındığı girişken tavırlarıyla biliniyor. Sputnik'teki habere göre, Ibra'nın yorumunu da cevapsız bırakmayan James, şunları söyledi:

2018 yılında kendi milli takımında ırkçılığa uğradığını anlatmamış mıydı? Bu söyledikleri gerçekten komik. Ben hakkaniyetli bir duruştan bahsediyorum ve üzerime düşen görevi yapıyorum. Bence saldırılacak kişi ben değilim.

Bu toplumun bir parçasıyım ve yanlışları görebiliyorum. Bunlar hakkında nasıl susabilirim? Çünkü aynı hatalara maruz kalan okulumda 300 kişiden fazla çocuk var ve onların seslerini duyurmaya ihtiyacı var. Ben onların sesiyim. Elimdeki platformu, olaylara ışık tutmak için kullanmaya devam edeceğim. 

Ancak bu şekilde toplum, ülkemiz ve dünya düzelebilir. Hiçbir zaman sadece spora bağlı kalmayacağım. Çünkü elimdeki platformun ve sesimin gücünün farkındayım. Günün sonunda, yanlış olan şeyler hakkında sessiz kalmamaya devam edeceğim. Eşitlik, sosyal adalet, ırkçılık, seçmene yapılan sistematik baskı gibi bizim halkımıza karşı olan konular hakkında konuşmaya devam edeceğim.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fatih Terim'in stoper listesi belli oldu: 5 aday