İki büyük et üreticisine rekabet cezası

İki büyük et üreticisine rekabet cezası

Rekabet Kurulu, iki büyük et üreticisi Pınar ve Namet'e rekabet cezası kesti. Danıştay yolu açık olan karara göre, Pınar 511.7 bin lira, Namet ise 782.5 bin lira ödeyecek

24 Kasım 2011, Perşembe 15:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rekabet Kurulu, bazı teşebbüslerin Ege ve Akdeniz bölgesinde et ve et ürünleri toplu tüketim kanalındaki müşterilerine yönelik rekabeti kısıtlayıcı anlaşmalar yapıp yapmadıklarını tespiti için açtığı soruşturmayı tamamladı.

Buna göre, Pınar Et ve Namet Gıda'nın Ege ve Akdeniz bölgelerinde et ve et ürünleri toplu tüketim pazarında bilgi ve ileri tarihli fiyat listelerinin değişimi yoluyla 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiklerine oybirliği ile karar verildi.

Her iki şirket de yıllık gelirlerinin binde 6'sına denk gelen tutardaki cezayı ödeyecekler. Bu tutar Pınar Et için 511 bin 770 TL, Namet Gıda için de 782 bin 489 TL olarak belirlendi.

Rekabet Kurulu açıklamasında, "Gerekçeli karar daha sonra tebliğ edilmek ve Danıştay yolu açık olmak üzere karar verilmiştir" denildi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? TCMB PPK toplantısı hangi gün? Eylül ayı faiz kararı ne olur?