İngiltere'de 13 yaşındaki çocuk corona virüs nedeniyle öldü

İngiltere'de 13 yaşındaki çocuk corona virüs nedeniyle öldü

İngiltere'de sağlık sorunu olmadığı belirtilen 13 yaşındaki bir çocuk, yeni tip corona virüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

31 Mart 2020, Salı 23:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

13 yaşındaki İsmail Mohamed Abdulwahab, corona virüsün İngiltere'deki en genç kurbanı oldu. Aile tarafından yapılan açıklamada, "İsmail, belirtiler göstermeye başladı ve nefes almakta zorlandı. Kings College Hastanesi'ne kaldırıldı. Önce solunum cihazına bağlandı, ardından suni komaya sokuldu ama ne yazık ki dün sabah öldü." ifadesine yer verildi. Aile, çocuklarının bilenen bir sağlık sorunun bulunmadığını ve virüsün son derece bulaşıcı olması nedeniyle son anlarında çocuklarının yanında olamadıklarını kaydetti.

King's College Hastanesi'nden yapılan açıklamada ise çocuğun ölümü doğrulanarak, "Ne yazık ki Kovid-19 testi pozitif çıkan 13 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti." ifadesi kullanıldı.

Salgından ölenlerin sayısı 393 artarak 1801'e ulaştı

İngiliz basında yer alan haberlerde ise cenazenin henüz aileye teslim edilmediği, çocuğun yaşı ve eşlik eden sağlık sorunu olmadığı için otopsi yapılmasının planlandığı kaydedildi.

Bu arada açılan bağış sayfasında, cenaze masrafları için 6 bin sterlin toplandı.

İngiltere'de yeni tip corona virüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı bir günde 393 artarak 1801'e ulaşmıştı.Ülkede vaka ve ölü sayısının gelecek 2-3 hafta boyunca artmaya devam etmesi öngörülüyor.

AASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD'deki corona virüsten ölen kişi sayısı Çin'i geçti