Intel’e göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı yaşanabilir

Intel’e göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı yaşanabilir

Bir Intel yöneticisi, Thunderbolt 5’in ayrıntılarını istemeden internete sızdırdı. Ayrıntılar, pazar günü Twitter’da paylaşılan, ancak sonra silinen bir fotoğraf sayesinde sızdı. Buna göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı yaşanabilir.

03 Ağustos 2021, Salı 08:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Intel’in İsrail’deki Ar-Ge laboratuvarlarına yaptığı ziyareti belgeleyen Intel Müşteri Bilgi İşlem Grubu’nun İdari Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Gregory Bryant tarafından tweetlenen bir fotoğrafta detaylar ortaya çıktı.

Fotoğraf, laboratuvar duvarında “80G PHY Teknolojisi” yazan bir posteri ortaya çıkardı. Bu, Thunderbolt 5 bağlantısının 80 Gb/s’ye kadar veri iletimini destekleyeceğini veya mevcut Thunderbolt 4 ve USB 4 bağlantılarının bant genişliğini ikiye katlayacağını gösteriyor. Ayrıca poster, “USB 80G, mevcut USB-C ekosistemini desteklemeyi hedefliyor” cümlesini de içeriyor Aynı fotoğraf PHY‘nin yeni PAM-3 modülasyon teknolojisine dayandığını da gösteriyor.

Intel’in geliştirdiği prototipin TSMC tarafından 6nm sürecinde üretildiği ifade ediliyor. Thunderbolt 5, 4K ve 8K monitörler için daha yüksek yenileme hızlarını desteklerken eski Thunderbolt ve USB bağlantılarıyla geriye dönük uyumluluk sağlayabilir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2021'in en önemli gökyüzü olayı için geri sayım başladı! Etkisi ne kadar sürecek?