İş Bankası'nın Avea'daki yüzde 10 payını alıyor

Türk Telekom, İş Bankası ve iştiraklerinin Avea'daki yüzde 10'luk payını 875 milyon lira karşılığında satın almak için anlaştı

29 Nisan 2015, Çarşamba 21:18
A A
İş Bankası'nın Avea'daki yüzde 10 payını alıyor

Türk Telekom'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada "Şirketimiz, Türkiye İş Bankası, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları, Trakya Yatırım Holding, Anadolu Hayat Emeklilik, Efes Holding ve Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi ile ellerinde

bulundurdukları, Avea'nın çıkarılmış sermayesinin yüzde yüzde 10.0035'lik kısmını temsil eden payları, 875 milyon liraya satın almak üzere pay devir sözleşmesi imzaladı" denildi.

Açıklamaya göre ödemeler Türk Lirası üzerinden gerçekleştirilecek ve toplam tutarın yüzde 6.3'ü Ocak 2017'ye kadar iki eşit taksitle, kalan yüzde 93.7'lik kısmı ise 2017 yılında başlayıp 2020 yılında bitecek şekilde yılda bir kez olmak üzere dört eşit taksitte ödenecek.

Türk Telekom onay süreçlerinin ardından, Avea hisselerinin tamamına sahip olacak.

İstanbul (DHA)
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.