İşte Ersun Yanal'ı Beşiktaş derbisi sonrası isyan ettiren sebepler

Ersun Yanal, Beşiktaş derbisinin ardından yaptığı basın toplantısıyla herkesi şaşırtmıştı. Maçla ilgili çok fazla konuşmayan ve soru almayan Yanal, isim vermeden sadece sitem etmişti. Ersun Yanal'ı bu isyana sürükleyen sebepler ise birikimin sonucuydu.

24 Aralık 2019, Salı 12:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş maçının ardından "Hocası olmayan Fenerbahçe maçı kazandı. Soru almayayım. Gerekli açıklamayı hafta içi bir basın toplantısıyla yaparım" demişti.

Yanal'ın bu siteminin sebepleri ise son haftalarda yaşanan birkaç olayın nihai sonucu olarak görüldü.

  • Fenerbahçe'nin lider Sivasspor'a yenilmesinin ardından Ali Koç, Sivasspor soyunma odasına inerek Rıza Çalımbay'ı tebrik etmişti. Ersun Yanal'la ise konuşmamayı tercih eden Ali Koç, maç sonunda "Darbelere bağlı olmayan sakatlıklardan da bu sene çok çektik, demek ki biz bu sene bir şeyi yanlış yapıyoruz" açıklamasını yapmıştı.
  • Ersun Yanal'ın görevden alınacağı iddialarına dair herhangi bir yalanlama ya da kendisini savunan açıklama gelmemesi, Yanal'ı hayli üzdü.

  • Ali Koç, takımın birinci kaptanı Emre Belözoğlu ve ikinci kaptanı Ozan Tufan'la yemek yedi. Yemekte Ozan Tufan'ın yeni sözleşmesinin detayları da konuşuldu.
  • Ersun Yanal'ın bu yemeği medyadan öğrenmesi ve sözleşme yenileme hakkında kendisine bilgi verilmemesi, hocanın içerlemesine neden oldu.

  • Beşiktaş derbisinin final maçı olarak görülmesi ve kaybedilmesi halinde Ersun Yanal'ın kesin olarak gönderileceği iddiaları, Yanal'ın üstünde büyük baskı oluşturdu. Maçın kazanılmasının ardından 'duygusal patlama' yaşayan Ersun Yanal, derbi sonrası malum açıklamaları yaptı.
  • Maçın ardından Ali Koç'la stadın otoparkında kısa bir görüşme yapan Yanal'ın başkanla arasında geçen konuşmaya dair bir bilgi yok.
  • Ali Koç ise Emre Belözoğlu ve Ersun Yanal'ın tartıştığı haberlerini yalanlamış, "Çok istiyorlar bizi karıştırmayı ama izin vermiyoruz" açıklamasını yapmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dünyanın en iyi 10 kadın futbolcusu